Buildy a návody pro start nové PoE ligy Trial of the Ancestors!

S novou ligou přichází také nové buildy, které můžeme startovat, že? Popravdě… po těch změnách v patch notes (1 opravdová změna) se toho prakticky moc nemění. Výhodou ale je, že tyto buildy jsou tak již poněkolikáté odzkoušené a jistota úspěchů je tak nevyhnutelná.

Jaký build bude vhodný?

Zde vždy plně záleží na tom, čeho chcete v nové lize dosáhnout a jaké máte požadavky na první build dané ligy. Chcete build, který zvládne veškerý content (kdo by nechtěl, že?), nebo už nyní víte, že se budete chtít zaměřit na bossing nebo čistý mapping?

Zapomenout bychom neměli ani na to, jak se bude chovat ligová mechanika. Pokud chceme tedy maximalizovat zisky z této mechaniky, měli bychom vybírat build, který bude schopen rychle zničit nepřátelský tým a jejich totemy.

Pokud hru začínáte teprve objevovat, buďte s „build guide“ částečně opatrní. Většina těchto návodů na buildy vám nevysvětlí základy hry. Typická build guide je soubor pasivních bodů, skillů a jejich linků a příkladů ideálních itemů.

Většinou vám však taková build guide nevysvětlí, k čemu je třeba Orb of Alteration, že „increased physical damage“ na zbrani neovlivní váš spell, ale je jen pro útoky (attacks) a podobně. V takovém případě je ideální vybírat guide, která obsahuje i nějaký návod na hru samotnou.

Pokud si vyberete více „klasickou“ build guide, doporučíme k ní v tandemu i nějaký návod na hru a průběh příběhem všeobecně. Níže přidáváme několik různých takových návodů.

Lokální tvorba

Playlist průchodu příběhem hry + začátek endgame od DJKillera:

YouTube player

To nejdůležitější pro pochopení Path of Exile od Sterakdaryho:

YouTube player

Playlist návodů pro nováčky od Honzy Prušáka:

YouTube player

Zahraniční tvorba

Ultimátní návod od Palstreona:

YouTube player

Průchod hrou od Zizarana (s EA Champion buildem)

YouTube player

Dalším výborným zdrojem pro nové hráče mohou být i návody na Maxroll či návod na hru od Fezze.


Ověřené buildy, kterými nic nezkazíte

Jak již bylo zmíněno na začátku tohoto článku, v novém updatu 3.22 se toho pro start ligy tak moc nezměnilo. Což může být velká výhoda, jelikož buildy níže jsou sázkou na jistotu.

RF je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Pohxe. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content.

YouTube player

Explosive Arrow totemy jsou už několik lig osvědčené a pořád funkční. EA je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Ziz má nicméně k tomuto buildu i skvělý návod na hru jako takovou – pokud jste novější hráči a totemy vás neodrazují – můžete projít celý příběh hry společně s ním.

YouTube player

Je libo hrát melee? Snad jediné melee (změní něco Trauma support?), které je hratelné na league startu. A funguje fakt dobře!

YouTube player

Chcete hrát build, který skoro nepotřebuje žádný gear a stejně může porazit nejtěžší bosse ve hře? Že Vás to bude stát tankiness? Nemusíte se bát, nejenom, že je build opravdu tanky, ale celkově má i dost dobrý clear.

YouTube player

Na internetech nenajdete lepšího minion build mastera, než je GhazzyTV. Jeho buildy jsou funkční, je jich hodně a taky si každý milovník posluhovačů najde ten build přímo podle své chuti.

YouTube player

Jestli existuje nějaký build, který ze hrát snad každou ligu od počátku hry tak je to Toxic Rain. Každou ligu můžeme vidět hromadu hráčů, kteří ho hrají a stále je baví. Není se čemu divit… je tanky, fast a neuvěřitelně dobrý mapper.

YouTube player

Další Toxic Rain – tentokrát tanky Champion! Tahle guide sice není ve formě videa, ale pokud jste novější hráči, dá vám všechny informace, které potřebujete. Včetně toho, jak si ideálně nastavit hru.

Nejedná se o typickou „build guide“, kdy dostanete pouze Path of Building s připravenými pasivkami, skilly a gearem, ale o rozsáhlý návod na průchod hrou s tímto buildem.

Fezzovu guide najdete na oficiálním fóru hry nebo přímo na jeho webové stránce věnované této guidě: https://poe-beginner-guide.com/

Ignite build, který používá Frost Blink k bleskovému pohybu po mapě, ignitování nepřátel a zároveň používá Fire Trap pro souboje s bossy. Tento build se velmi dobře scaluje s currencí kterou do něj zainvestujete.

YouTube player

Šílený damage, úžasný clear speed a slušná tankiness? To je přesně Hexblast Miner. Jen pozor na to, že se jedná o miny. Styl hraní, který nemusí sedět každému.

YouTube player

Tyhle všechny buildy už znáte a chcete zkusit něco nového? I pro Vás zde něco máme! Tenkei totiž natočil skvělé video, kde ukáže 3 velmi zajímavé buildy, které jsou rozhodně off-meta.

Nezapomeňte však na to, že tyto buildy nejsou osvědčené a nemusí tak fungovat jako ty předchozí. Ale rozhodně budou zajímavé a inovativní!

YouTube player

Máte chuť primárně jen mapovat? Chcete u toho být tanky a přitom nebýt pomalí jako šneci? Corrupting Fever Champ je v tom případě ta pravá volba! Nepočítejte však s kdovíjak silným bossingem. Ačkoliv proti bossům pomůže Vaal Reap, žádná single-target hitparáda to nebude.

YouTube player

Pro jaký build jste se rozhodli? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kmínek
Kmínek
18. 8. 2023 10:28

Vybráno mám, je to offmeta a když to nebude fungovat, půjde to předělat na něco více meta, co funguje, takže nebudu muset levelovat novou postavu.

Kubička
18. 8. 2023 14:31
Reply to  Kmínek

Co budeš hrát Kmínku? Půjdeš na privátku?

Kmínek
Kmínek
18. 8. 2023 21:12
Reply to  Kubička

Nebudu hrát privátku a budu hrát glacial hammer trauma jugga. Když to nepůjde, tak bude přestavba na boneshatter