Cursky ve 3.20 – změny a jejich dopad

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Jedno z balančních manifest se zabývalo změnami cursek. Patch notes nám odhalily více změn ve větším detailu a my bychom se chtěli trochu více ponořit do dopadu těchto změn na stávající typy buildů – a to jak proti bossům, tak v mapování.

Změny v kostce

Hlavními změnamy cursek jsou následující body:

  • Odolnost curskám unique mobů (33%) a pinnacle bossů(66%) je zrušená.
  • Doom mechanika je pryč
  • Occultiska dostala lehký nerf
  • Nějaké cursky dostaly balanční změny

Cílem těchto změn dle GGG je zefektivnit cursky proti Bossům, kde jsou nejvíce potřeba a zároveň jejich použití zjednodušit. Navíc, GGG chce udělat nejsilnější variantu cursky self-cast, a proto nastavilo penalizace pro automatické aplikace cursek (blasphemy, hextouch, ring affix).

Efekt změn na stávající typy buildů

Teď bychom se rádi zaměřili na změny pro konkrétní typy buildů. Zmíněné změny damage jsou proti pinnacle bossům. Pro všechny zmíněné buildy jsme zkusili nasimulovat změnu cursek u reprezentativního PoBu.

  • Nejvíce strádajícím typem buildu je dle našeho uvážení Chaos DoT archetype, tenhle build totiž ztratil část Despair, která amplifikovala DoT damage. Po rychlém testu v PoBu to vypadá na až -20% damage pro Caustic Arrow build.
  • Možná až úplně opačně by na tom mohly být Poison buildy, které využívají temporal chains. Temporal chains, kromě redukování actions speed, také zpomalují expiraci ostatních effektů na monstrech. Vzhledem k odebrání penalizace cursek na bossech by tohle mohlo znamenat klidně +50% damage pro poison buildy, protože by mohly nastackovat mnohem více poisonů, než vyprší ten první.
  • Pro můj dexterity stacking ballista build tyto změny přidaly cca +8% damage. Navíc tyto změny posunuly elemental weakness skoro až na úroveň snipers mark, což je velice solidní. Podobné zvýšení damage mohou očekávat i další elementální buildy s curskou na redukci rezistů.
  • Jeden speciální případ je Cold DoT, tyto buildy nově nebudou moci používat Despair, což ovlivní část Vortex hráčů, kteří hráli 3 cursky, a to Frostbite, Elemental weakness a Despair. Pro variantu s pouze 2 curskami je to naopak pár procent buff.
  • Nakonec se podíváme na physical attack buildy. Pro buildy, které používají vulnerability na prstenu, se damage do pinnacle bossů mění pouze minimálně, a to o cca procento až dvě nahoru. Buildy, co vulnerability nepoužívaly, zůstávají z hlediska cursek totožné.

Zdroje

Patch notes: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/3323944#curses

Curse manifesto: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/3323432

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments