Leaguestarter Buildy pro PoE: Sentinel

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Nová Path of Exile liga Sentinel nepřináší žádné razantní balančí změny, jak jsme běžně zvyklí. To je skvělou zprávou pro hráče, kteří si nejsou na leaguestartech jistí, který build hrát. Pojďme se v tomto článku podívat, jaké buildy budou hratelné. Spoiler alert – budou to všechny, které byly hratelné v 3.17.

Jaký build bude vhodný?

Zde upřímně bude plně záležet na tom, čeho budete chtít v nové lize dosáhnout a jaké máte požadavky na první build dané ligy. Update 3.18 nám nicméně přináší vylepšení endgamu a nové Uber Pinnacle Bosse a věříme, že pro spoustu hráčů budou právě oni ten pomyslný cíl a požadavek.

V tu chvíli bude vhodné vsadit na jistotu nějakého super-buildu, který si dokáže s těmito překážkami v podobě velkých bossů poradit na relativně malém budgetu. Na druhou stránku se příjemných změn dočkalo i klasické mapování a ti jež budou chtít porazit nové bosse na ně budou potřebovat fragmeny a podobně. Dle našeho názoru neuděláte tedy špatně ať už si vyberete jakýkoliv typ buildu.

Ověřené buildy, kterými nic nezkazíte

Níže naleznete výběr naší redakce – buildy, o kterých si myslíme, že vás leaguestartem provedou lépe než jiné. Některé z nich zajisté poznáte, jelikož jsme je doporučovali již pro minulou ligu. Některé dostaly nové kabátky v podobě videí a updaty.

Righteous Fire je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Pohxe. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content a dle jeho tvůrce by měl být schopný zvládnout i nové Uber bosse.

YouTube player

Zizaranovy guidy, které vytváří v kolaboraci s ostatními tvůrci jsou dobré a vždy máte jistotu, že budou fungovat. Není se tak čemu divit, že zde v seznamu najdete další z nich. Skeleton mágové jsou jedním z nejlepších summoner buildů, který vám umožní pokořit veškerý content ve hře. Vyžaduje však několik unikátek, a díky jeho velké oblíbenosti nemusí být na startu ligy zrovna levné, což může být nevýhodou tohoto buildu.

Video-guide níže je sice pro ligu 3.17, nicméně ve hře se v rámci tvoření buildu doslova nic nezměnilo, a tak přesně tato guide bude fungovat i nyní.

YouTube player

Tenhle build je tak silný, že budete moci nové uber bosse porazit s prstem v nose. Pokud něco takového zní skvěle – pusťte se do tohoto buildu nyní – příští ligu už tak silný nebude. Ve hře je bug, díky kterému mají určité spektry daleko víc HP než by měly a to dává tomuto buildu daleko více damage než by měl mít.

Jelikož by došlo opravou bugu k nerfu buildu, GGG se rozhodlo nechat pro tuto ligu bug ve hře, ale tu další už to určitě opraví. Užijte si tedy nejvíce broken starter build dokud je to možné.

YouTube player

Další build, který má za sebou již několik nerfů a přesto jde pořád o jeden z nejlepších bosskiller buildů. Ano, bavíme se o Seismic Trapkách, o kterých si minulou ligu velká část hráčů myslela, že budou nepoužitelné. Nebojte – jsou pořád OP!

A ano – opět přidáváme video od Zizarana. Bohužel, nebo bohudík – se vrhnul poslední 2 ligy na guidy pro ty nejlepší leaguestarter buildy, a tak se mu prostě ve světě PoE buildů nevyhnete.

YouTube player

Další build guide, která je sice na 3.17, ale můžete ji 1:1 použít na league start Sentinel ligy. Esorovo guidy jsou neuvěřitelně dobře zpracované. Povede vás za ruku od první úrovně až po endgame, který hravě zvládá. Pokud se vám tedy líbí zelené lahvičky a rychlý průchod akty, zkuste Poisonous Concotion.

YouTube player

Určitě nemůžeme vynechat ani tento build, který se na start ligy velice dobře osvědčil v minulé lize Archnemesis. Nicméně tento build nemusí být pro každého! Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Vybrat si můžete z několika různých build guide – na EA balisty jich je na internetu obrovské množství a každá je trochu jiná. Za redakci jsme pro vás vybrali ty 2 nejpovedenější. Elementalistku od Palstreona a Championa od Zizarana

YouTube player

Máte chuť si zahrát pořádného Berserkera? Něco s obří damagí i defensívou? Lightning Strike Berserker možná bude tou pravou volbou! Build nicméně nemusí být pro každého, Lightning Strike je skill, který vám mechanicky nemusí sedět a možná nebude od věci si jej pro jistotu ještě před startem ligy vyzkoušet na Standardu.

YouTube player

Pro jaký build jste se rozhodli? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments