Path of Exile 2 je tak velké, že bude samostatnou hrou!

Velké překvapení, kterého se nám dostalo během večerního představení PoE2 na Exileconu je samostatná verze Path of Exile 2. Jak to bude fungovat a co bude s první verzí PoE? To si povíme v dnešním článku.

Změna plánů

Když bylo v roce 2019 oznámeno PoE 2, počítalo se s ním jako s velkou expanzí, která se přilepí na stávající hru, a rozšíří tak možnosti, které nabízí. Od té doby se toho ale mnoho změnilo. Jonathan Rogers, hlavní designer PoE 2, během přednášky zmínil, že se hra natolik změnila a rozšířila, že je lepší, když bude tvořit samostatnou hru.

YouTube player

To jistě zarazilo spoustu čtenářů, ale když se nad tím zamyslíte do hloubky, dává to smysl. Když zhlédnete gameplaye jednotlivých her, uvidíte tak velké rozdíly, že by hry opravdu spojit jen tak nešlo.

Co to znamená pro hráče?

Výsledkem tedy je, že poběží obě hry současně. Každá hra s vlastní kampaní a endgamem. Nebude tak možné hrát například kampaň z PoE 1 a endgame v PoE 2 s jednou postavou – hry budou naprosto oddělené.

Nemusíte se však bát, že byste přišli o svoje mikrotranskace nebo stashky. Ty budou dostupné v obou hrách, nehledě na to, v jaké si je koupíte. Otázkou však zůstává, jak to s těmito hrami dopadne a kdo bude preferovat jakou hru. Možné je totiž to, že tyto hry rozdělí komunitu, stejně jako tomu teď bylo například s Ruthless modem.

Na první pohled je totiž vidět, že obě hry jsou velmi rozdílné. Během Exileconu bylo dokonce potvrzeno, že PoE 2 bude o trochu pomalejší a obtížnější verzí hry, podobající se spíše začátkům PoE 1, než jeho aktuální přezoomované verzi.

YouTube player

Spousta hráčů se tak bojí, že toto bude kámen úrazu pro PoE 2, protože jistě existuje hromada hráčů, která vyloženě požaduje hvězdnou rychlost čištění map a zabíjení bossů. Vývojáři nicméně zmínili, že i v Path of Exile 2 bude možné dělat doslova šílené buildy.

Zároven je zapotřebí zmínit, že ukázky z ExileConu jsou z kampaně hry a záměrně nebyly vybrány nějaké přeboostěné postavy – ba naopak většina ukázek byla s pomalými obouručními zbraněmi a podobně. Těžko tedy odhadovat, jak ve finále bude vypadat endgame Path of Exile 2.

Jak to bude s PoE 1?

Zároveň, což bylo určitě velkým překvapením je to, že PoE 1 bude stále dostávat další updaty, a hra by tak neměla zemřít. Obě hry pojedou v zajetém systému sezón a budou vydávány tak, aby měl hráč vždy dostatek času na to si užít obě sezóny v jejich peaku. Nové ligy do PoE 1 tak budou přidávat několik týdnů předtím, než spustí nová sezóna v PoE 2.

Máme se bát toho, že se rozdělí pozornost mezi dvě hry?

Dobrá otázka a odpověď na ni budeme těžko hledat. PoE 2 mělo posledních několik měsíců pozornost valné většiny vývojářů v GGG a o PoE 1 se dle tohoto klipu staralo pouze 8 lidí. To dokazuje, že ligový content lze vytvářet i ve velmi malém týmu, a teoreticky bychom se tak neměli bát toho, že se bude pozornost rozdělovat mezi 2 hry.

Co říkáte na odhalení toho, že bude PoE 2 standalone hrou?

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments