PoE 3.20 League Start Buildy

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Nová expanze The Forbidden Sanctum vypadá velice dobře – jaký build ale zvolit na start ligy? Na tuto otázku máme snad odpověď! Připravili jsme pro vás seznam několika buildů, které si myslíme, že by mohly být solidní league startery. Pojďme se na to tedy podívat!

Jaký build bude vhodný?

Zde vždy plně záleží na tom, čeho budete chcete v nové lize dosáhnout a jaké máte požadavky na první build dané ligy. Chcece build, který zvládne veškerý content (kdo by nechtěl, že?), nebo už nyní víte, že se budete chtít zaměřit na bossing nebo čistý mapping?

Ačkoliv doporučíme vynechat tu poslední možnost, výběr vašeho buildu by měl odrážet to, co chcete opravdu dělat. No a i když se najde několik buildů, které zvládnou na malém budgetu vše – najdou se i buildy, které jsou sice naprosto skvělé na mapping, ale bossové už nejsou nic moc.

Ověřené buildy, kterými nic nezkazíte

Níže naleznete výběr naší redakce – buildy, o kterých si myslíme, že vás leaguestartem provedou lépe než jiné.

Pohxův Righteous Fire Juggernaut (prezentuje Zizaran)

Myslíme si, že Righteous Fire nemusíme moc představovat, Inquisitor dostal lehký nerf, a tak bude tou hlavní RF Ascendency tuto ligu zřejmě Juggernaut.

RF je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Pohxe. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content.

YouTube player

Pokud máte chuť zahrát si nějaký minion build, níže najdete zbrusu nové guidy od Ghazzyho. Moc lepších guide na miniony jen tak nikde nenajdete a bylo by bláznovství je zde neuvést. No a pokud chcete hrát minion build jen „napůl“, má pro vás Ghazzy taky jednu variantu, která bude velice silná – Dark Pact.

Zároveň nutno zmínit, že velká spousta minion build, které fungovaly v 3.19 a zmínili jsme je v našem článku PoE 3.19 League Start Buildy, budou stále fungovat, nemusíte se tedy omezovat jen na seznam níže.

Dominating Blow Necro
YouTube player
Absolution Necro
YouTube player
Dark Pact Necromancer
YouTube player

Explosive Arrow totemy jsou už několik lig osvědčené a pořád funkční. EA je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Lightning Strike sice dostal solidní nerf, ale ne všechny buildy využívající tento skill budou nehratelné. Skvělým příkladem by mohla být Palstreonova occultistka na poison. Pokud máte rádi Lightning Strike a máte rádi poison, neváhejte a jděte do toho

YouTube player

Máte chuť na něco s lukem? Grimrův build kombinující Lightning Arrow a Artillery Ballisty vypadá velice solidně. Nutno však říci, že Grimrovy buildy nejsou většinou mířené na nové hráče – pokud chcete ale zoomovat skrz mapy rychlostí světla, často u něj najdete právě ten správný build.

YouTube player

Ano, další poison build – tuhle ligu budou prostě silné. Poison Blade Vortex je build, který je funkční již velice dlouho a je velice solidní. Není to build, se kterým byste měli plánovat porážet Uber Bosse, ale pokud hledáte něco na rychlý clear map – o moc lepších buildů jen tak nenajdete.

YouTube player

Cold DoT buildů je velká spousta, z různých Ascendency a od různých tvůrců. Věříme, že bude tedy fér vám zde nabídnout více variant. Ať už si vyberete Elementalistku od Jungroana nebo Trickstera od Zize, neuděláte špatně.

Tyto buildy jsou velice univerzální, relativně tanky a dokážou probíhat rychle mapy i porážet bosse.

YouTube player
YouTube player

Ignite buildy jsou silné už velice dlouho – a ve 3.20 se na tom vůbec nic nezměnilo. Ba naopak proti bossům jsou silnější už jen díky buffům curse proti bossům. Jestli máte chuť na extrémní clear při vyšší investici do buildu, ale zároveň startovat s něčím, co na malém budgetu zvládne v naprosté pohodě většinu contentu, EK Ignite bude váš kamarád.

YouTube player

Chcete si vyzkoušet nový skill Volacinc Fissure? Guide od Gorathy, kterou prezentuje Zizaran vám naservíruje vše, co k tomu potřebujete. Jako vždy – pokud se jedná o nové skilly, jdete do toho s rizikem, že skill nakonec nebude vůbec dobrý, mějte to tedy na paměti!

YouTube player

Sice nejde o úplně nový skill, ale přídavek Vaal verze pro Venom Gyre z něj dělá velice lákavou záležitost na leaguestart. Venom Gyre je velice solidním skillem již delší dobu a Vaal Venom Gyre z něj dělá prostě akorát lepší skill.

Vybrali jsme pro vás dvě varianty – v první jde o klasický elemental build od KobeBlackMamba a mohl by být náhradou pro všechny lightning strike gamery, kterým jejich skill nerfli.

YouTube player

Druhá varianta je poté poison verze z Pathfindera, která vypadá taktéž velice dobře.

YouTube player

Pro jaký build jste se rozhodli? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kmínek
Kmínek
9. 12. 2022 16:56

Pořád lavíruju mezi freezing pulse/ice spear totems, cold dot occu a k tomu mi přibyl venom gyre 😀