Bude můj build hratelný v 3.13 a seznam league starter buildů

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Změny Ascendencí, nerfy, buffy – co mám hrát a bude můj starý build vůbec tuhle ligu ještě hratelný? To jsou otázky, které slýcháme často a dnes si na ně odpovíme

Spoiler Alert – váš build bude v pohodě

Než se do toho všeho pustíme, nutno říci, že jsme po oznámení nové expanze asi všichni čekali totálně radikální změny, které extrémně zamíchají metou.

Přislíben byl rework spousty skillů, které s tím vším zahýbou, ale nakonec se toho tolik neudálo. Prakticky nemá možná ani smysl vypisovat jednotlivé buffy a nerfy skillů a dá se to shrnout velice rychle.

Aura stackeři to budou mít pekelně těžké a bez šílených investicí to nebude nic moc. Summoneři, především Spectry a Golemové byli lehce nerfnutí, ale není to nic, co by z nich dělalo odpad a pořád to budou extrémně silné buildy.

Co stojí za zmínku, jsou rozhodně změny Ascendencí, kompletní rework 3 Ascendency a balance všech ostatních určitě s metou trochu zahýbe. Ale prakticky pořád platí to, že co fungovalo dříve, bude fungovat i teď.

Změny Ascendencí

O reworku ascendancí se do poslední chvíle nevědělo. Dalo by se říct, že jsme nic takového nečekali. Nicméně je to příjemná změna.

Proč vlastně ke změnám došlo?

Ascendance slouží k tomu, aby se hráči mohli specializovat na určitý herní styl. Tyto, říkejme jim třeba, classy měly pasivní schopnosti, které byly celkem nezajímavé a přidávaly body do rychlosti, obrany nebo poškození.

Cílem této změny pak bylo z těch bodů udělat jiné, jednodušší a s mnohem větším vlivem na styl hraní dané classy. Došlo tak k změnám, které působí celkem zajímavě a je z nich cítit, že se GGG snaží vytvořit ascendance, které budou výrazně měnit funkčnost daných class.

Na první pohled se pak může zdát, že někde došlo k velkým nerfům, ale to bude trvat pouze do chvíle, než někdo vymyslí další mega OP build, který bude zase s klidem mazat celý Atlas jak máslo na chleba.

Změny jednotlivých ascendancí

Na následujících řádcích se pak podíváme na nejvýražnější změny. Pro veškeré změny doporučujeme originální článek na stránkách PoE.

Duelist

Slayer

Slayer se dočkal veliec příjemných změn – tedy buffů! Brutal Fervour (nekonečný leech) je nyní možné získat již za první dva body, protože si vyměnil místo s Endless Hunger.

Přišel o trochu damage, ale zato dostává +1 k maximu Frenzy charge na Masterful Form, lepší leech – všechno je teď prostě lepší a Slayer bude zase parádní!

Gladiator

Gladiator utržil nerf pro bleed buildy, ale neřekli bychom, že to je něco extrémního. Vlastně si troufáme tvrdit, že to ani nepoznáte.

Nově také dostáváme block chance pro veškeré zbraně, které používáme a nejsme tedy fixovaní jen na štít nebo dual-wield.

Champion

Impale buildy budou jistě křičet, protože síla těchto nerfů je obrovská. Ztrácíme extra procenta na impalce a také dobu jejich trvání.

Nerf také dostávají buffy, které dostáváme díky tomu, že máme aktivní Fortify.

Na druhou stranu dostáváme zajímavý buff pro aury. Možná bude Champion novým adeptem na aura stacking?

Shadow

Assassin

Z větší části jen nerfy. Noxious Strike dostal snížení poškození.

Opportunistic nyní nedává extra movement speed a Mistwalker již také nebuffuje tolik, jako dříve.

Nerf dostaly dokonce i malé nody, kde došlo k nerfu damage a také odstranění movement speed buffu.

Saboteur

Ve zkratce to vypadá, že miny dostaly lehký nerf zatímco trapky buff. Co zabolí je odstranění 20% snížení mana reserved ze skillů, které hází miny. Bude tak obtížnější pracovat s manou tak, aby vystačila na vše potřebné.

Trickster

Velký nerf pro survavibilitu a DoT damage. Na druhou stranu buffy pro lepší regeneraci many a zisk malého množství procent pro Harness of the Void.

Marauder

Juggernaut

A zase nerfy! Juggernaut přichází o svůj damage a accuracy boost po udělení kritického zásahu. Také dojde k lehkému nerfu trvání Endurance chargí, což ale ve výsledku nebude ani moc poznat.

Na druhou stránku dostává lepší attack speed v poměru k accuracy rating – a i když flat accuracy je 500 místo 1000, STR stacking Juggové by mohli být fakt OP.

Berserker

Berserker se v podstatě nezměnil. Vše zůstává stejné, jen se mění pár čísel… a k lepšímu!

Chieftain

Že by konečně buffy? Tasalio byl zlepšen o celých 5%, což znamená, že jsme schopni vzít 15% fyzického damage jako fire damage.

I totemy dostaly buffy, třeba bude reálný hrát nějakého totem support chieftaina?

Witch

Necromancer

Nerfy sem, nerfy tam, nerfy kam se podívám. Nic jiného jsme ani nečekali. Zvláštní ovšem je, jak jsou tyto nerfy pojmuty. Čekali jsme něco trochu jiného.

Necromanceři ztrácejí extra manu, extra damage a extra damage pro své mazlíčky. Pořád jsou ale OP, když se správně využijí.

Occultist

A další buffy.. dobrá zpráva!

Chaos a cold DoT je předělán na more chaos a cold damage, což je fajn. Forbidden power je o procento silnější.

Co ovšem vypadá zajímavě je buff Profane Bloomu, který říká, že máte 40% šanci na to, že mrcha, kterou zabijete exploduje za čtvrtinu svých životů.

Elementalist

Jeden ze tří velkých reworků. A je skvělý! Nám se moc líbí. Moc se těšíme na brutální ignite buildy, či praskající shock buildy.

QoL s resumonningem golemů je nakonec tak super, že očekáváme, že z elementalisty se stane nový golemancer.

Všeobecně věříme, že Elementalistka bude velice hraná a je nyní konečně nějak unikátní, hurá!

Ranger

Deadeye

Pokud nic jiného, Deadeye je nyní při nejmenší velice zajímavý. Chainování projektilů o překážky? Minimálně esteticky je to masakr! Ani nemluvě o velice unikátní interakci s Mirrage Archery, pokud si vezmete Occupying Force!

Všeobecně by se dalo říct, že ve správných rukou bude Deadeye silnější než kdy dřív! Hlavní ale je, že je něčím unikátní a body jsou nyní na dosah ruky.

Raider

Nic extrémního se u Raidera neděje, ale jedno musíme uznat – Raider bude konzistentní! Ať už budete hrát za Raidera cokoliv, asi to bude fungovat. Permanentní Phasing a silné onslaught je prostě super.

A pokud rádi běháte po městě, je dost možné, že permanentní Onslaught bude fungovat i tam, což je v podání Raidera krásných 50% movement speed.

Pathfinder

Konečně správné rozhodnutí potkalo Pathfindera. Master Toxicist a Nature’s Reprisal jsou oddělené od sebe, volejme 3x hurá!

Všeobecně příjemné změny a primárně buffy a velice silná defensivní mechanika u Master Surgeon, přeci jen 6% obnovení HP při použití jakékoliv flašky nemůže být podceňováno.

Templar

Inquisitor

Další ze tří víceméně kompletně předělaných Ascendency a musíme říct – je to nářez. Věříme, že minimálně 99 % z vás si při pohledu na nového Inquisitora řeklo „wau“.

Tím největším tahákem je zajisté Battlemage u Instruments of Virtue a Fanaticism u Instruments of Zeal. První Vám dá damage vaší zbraně jako přidanou spell damage a Fanaticism… ten z vás udělá zabíjecí mašinu.

Buff v podobě 75% More Cast Speed, 75% redukce ceny many skillů a 75% increased Area of Effect je něco šíleného. Pozor ale – funguej to pouze na spelly, které sami castíte!

Hierophant

Totemáři neoprávněně remcají a všichni ostatní se radují – nějak tak by se daly shrnout změny u Hierophanta. Ten přichází o vyvolávání dvou totemů najednou a dostává lehký nerf many.

No a to je z nerfu vše – takže nebojte, totemáři, vše bude v pohodě. Dostáváme totiž slušné buffy do Arcane surge a možnost permanentních 4 Endurance a 4 Power chargí!

Guardian

U Guardiana se toho tolik nezměnilo, dostává 5% buff pro attack, cast a movement speed, ale ztrácí trochu damage. Na druhou stránku je prakticky skoro imunní na Curse a dostal vylepšennou regeneraci HP.

Scion

Ascendant

K Scion stačí říci jediné – vemte všechny změny uvedené výše a tak nějak je převeďte k ní. Za zmínku rozhodně stojí Slayer s odstraněním 50% redukce Maximum Recovery per Life Leech. Poté určitě přidaný Tailwind u Deadeye, Elusive za crit u Assassina a Phasing u Raidera.


League starer buildy pro 3.13

Námi očekávaná chvíle už se blíží! Nová expanze a liga již klepou na okno. Je třeba je vpustit a pak se na několik dní zavřít a propadnout tomu hype trainu.

„Jak si mám ale vybrat, když jich je tolik a já bych chtěl zkusit všechny?“

Jaký build bude vhodný?

Pro novou expanzi se rozhodně budou hodit buildy, které jsou schopny likvidovat bosse jako snídani po dvoudenním půstu.

Pro rituál budou zase vhodné buildy, které budou schopny v klidu čistit větší packy monster.

Zároveň bude potřeba, aby také něco vydržely, a protože to jsou startery, tak by neměly být náročné na gear.

„Phew.. to jsou ale nároky“

Pojďme se tedy podívat na výběr těch nejlepších, které doporučujeme pro start! Níže naleznete několik doporučených buildů od nás, ale tím to zajisté nekončí.

League starter buildů jsou spousty, doporučíme se tedy podívat například na komunitní discord streamera Rimtech00 nebo na discord streamera Debtorr – oba mají na discordu sekce buildů, které jsou naplněné suprovými buildy.

Když k tomu přidáte seznam league starter buildů od Otheymuse a menší seznam níže, určitě si něco vyberete. A pokud ne, zastavte se na Discordu u nás a proberte svůj plán na start s ostatními členy komunity, je nás tam přes 1300!

Melee buildy:

Bergerbrush’s Impale Cyclone Champion

Dle nás v redakci jedna z nejlépe napsaných guide pro melee build. Dala by se řadit na úroveň Enkiho guidy. Tento build vyniká ve všech oblastech, které budou tuto ligu vyžadovány, a ještě navíc je super jednoduchý na hraní. Spin to win!

Build jako takový je vhodný i pro SSF, což už samo o sobě vyjadřuje fakt, že i s průměrným gearem zvládne nadprůměrné věci. Navíc jeho defenzivní arsenál se skoro dokáže vyrovnat EDTricksterovi díky silnému life leech.

Bergerbrush má navíc svoji guidu krásně rozepsanou jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené hráče. Každý si tak může najít svoji část a naučit se něco nového.

YouTube player

PegasusRideR’s Lacerman Build

Další z šílených melee buildů, který je super pro start v této lize. Je taktéž jednoduchý na hraní, SSF friendly = levný na hraní a ani ne moc náročný na minmaxování.

YouTube player

JennoJoyce’s Tectonic Slam Chieftain

Slam skilly obdrželi obrovské buffy a jsou z nich jedny z nejzábavnějších skillů ve hře. A to ani nemluvíme o tom, jak uspokojující je one-shotovat screeny mobů nebo celé bosse.

YouTube player

Ranged buildy:

Esoro’s Bleed Bow Gladiator

Začít tuto kategorii musíme rozhodně buildem, u kterého tipujeme, že bude jedním z nejhranějších v této lize.

Dobrou psanou guide jsme nenašli, ale rozhodně doporučujeme tu Esorovo, která je vskutku dokonalá!

YouTube player

Typicaldemon’s Toxic Rain + Caustic Arrow

Co by to bylo za ranged kategorii bez buildu, který funguje jako starter již několik lig po sobě… Tento build vyniká tím, že je opravdu levný na rozběhnutí a jeho síla a obrana je až neuvěřitelná.

Někomu ovšem nemusí sedět to, že se jedná o DOT build a tedy to, že chvíli trvá, než se Váš damage rozjede.

Spell buildy:

Enki’s Arc Witch

Každý aspoň trochu zběhlý hráč PoE zná Enkiho Arc Witch build. Ne nadarmo se říká, že to je jeden z nejlepších buildů pro začátečníky. Enkiho guide je tak neuvěřitelně jednoduše a podrobně popsaná, že i naprostý začátečník dostane tento build do endgamu.

Havoc209’s Essence Drain

Ačkoliv Essence Drain, respektive contagion dostal nerf na AoE, pořád půjde o silný starter build. Chcete se tedy cítit jak tank, kterého skoro nic neporazí? Mít nechutně velkou regeneraci životů, a dokonce si užívat HC? ED Trickster je pak ideální volbou!

Hlavní výhodou tohoto buildu je to, že krájí mapy jako máslo – a to s gearem, za který bychom si ani to máslo nekoupili. Co trochu postrádá, je pak single target damage, bosse prostě neoneshotnete.

YouTube player

Pokud vás zajímá více z content updatu 3.13, doporučíme se podívat na náš úvodní článek, který funguje i jako skvělý rozcestník.

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments