Buildy a návody pro start PoE: Necropolis

Nejste si jistí, jaký build hrát pro start nové ligy v PoE? Jako obvykle vám přinášíme seznam různých build guide a návodů pro perfektní odstartování nové ligy – tentokrát PoE 3.24 Necropolis.

Co si vybrat za build?

Upřímně na to dokážete odpovědět pouze vy sami – níže naleznete relativně velké množství buildů, které by měly být na start nové ligy dobré. Některé budou vhodnější pro novější hráče, některé spíše pro veterány. Některé budou trochu experimentální.

Pokud nebude build vhodný pro nové hráče, pokusíme se na to vždy upozornit. To nejdůležitější při výběru bude však váš pocit – „bude mě to bavit?“, když build uvidíte na videu v akci.

Taktéž jako vždy bude záležet na tom, čeho chcete ve hře dosáhnout – rozšíření Necropolis přidává velké změny v endgame, nové Tier 17 mapy a předělání uber bossů. Pokud budete chtít drtit bosse, Lightning Arrow build vhodný na mapování nebude nejlepší výběr.

Pokud hru začínáte teprve objevovat, buďte s „build guide“ částečně opatrní. Většina těchto návodů na buildy vám nevysvětlí základy hry. Typická build guide je soubor pasivních bodů, skillů a jejich linků a příkladů ideálních itemů.

Většinou vám však taková build guide nevysvětlí, k čemu je třeba Orb of Alteration, že „increased physical damage“ na zbrani neovlivní váš spell, ale je jen pro útoky (attacks) a podobně. V takovém případě je ideální vybírat guide, která obsahuje i nějaký návod na hru samotnou.

Pokud si vyberete více „klasickou“ build guide, doporučíme k ní v tandemu i nějaký návod na hru a průběh příběhem všeobecně. Níže přidáváme několik různých takových návodů.

Lokální tvorba

Playlist průchodu příběhem hry + začátek endgame od DJKillera:

YouTube player

To nejdůležitější pro pochopení Path of Exile od Sterakdaryho:

YouTube player

Playlist návodů pro nováčky od Honzy Prušáka:

YouTube player

Zahraniční tvorba

Průchod hrou od Zizarana (s Detonate Dead buildem)

YouTube player

Dalším výborným zdrojem pro nové hráče mohou být i návody na Maxroll či návod na hru od Fezze.


Výběr buildů pro start PoE 3.24 Necropolis

Jak jsme již zmínili výše, Necropolis přináší velké změny v endgamu Path of Exile. Samotné buildy se však tolik nezměnily. Došlo k pár nerfům a buffům, ale nebylo to nic, co by opravdu hodně zamíchalo s „metou“ buildů vhodných na start ligy. V seznamu níže uvidíte tedy i některé buildy, které můžete znát z předchozích lig.

Ignite build, který používá Frost Blink k bleskovému pohybu po mapě, ignitování nepřátel a zároveň používá Fire Trap pro souboje s bossy. Tento build se velmi dobře scaluje s currencí, kterou do něj zainvestujete. Navíc dostal tuhle ligu i buff!

YouTube player

Na internetech nenajdete lepšího minion build mastera, než je GhazzyTV. Jeho buildy jsou funkční, je jich hodně a taky si každý milovník posluhovačů najde ten build přímo podle své chuti.

Velká spousta minion buildů dostala solidní buff v podobě leeche u Necromancerky, zároveň jde o buildy, které vás skvěle protáhnou základem hry a přitom je možné do nich v pozdější fázi investovat, min maxovat je a dotáhnout je na úroveň, kdy v pohodě budou zvládat i ten nejtěší obsah hry.

YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player

Kombinace luků a minionů, to je BAMA – build, který se nehraje ani jako minion build ani jako build s lukem. Build, který je stravitelný i pro odpůrce minionů a dost možná bude solidní metou této ligy.

BAMA od Pr3vie

YouTube player

BAMA od Dr3adful

YouTube player

Righteous Fire je velice oblíbeným buildem na start nové ligy již velice dlouho – a toto si tento build drží i přes nedávné nerfy, respektive změny v tom jak funguje. Velkým faktorem pro toto je fakt, že Pohx má pro tento build naprosto šílenou build guide a vlastní „wiki“ na tenhle skill.

YouTube player

Pokud se vám RF líbí, můžete využít guide právě od něj.

Další Toxic Rain – tentokrát tanky Champion! Tahle guide sice není ve formě videa, ale pokud jste novější hráči, dá vám všechny informace, které potřebujete. Včetně toho, jak si ideálně nastavit hru.

Nejedná se o typickou „build guide“, kdy dostanete pouze Path of Building s připravenými pasivkami, skilly a gearem, ale o rozsáhlý návod na průchod hrou s tímto buildem.

Fezzovu guide najdete na oficiálním fóru hry nebo přímo na jeho webové stránce věnované této guidě: https://poe-beginner-guide.com/

Máte rádi totemy? V tom případě rozhodně doporučujeme vyzkoušet Stormburst totemy od Tatiantela. Tento build se skvěle osvědčil minulou ligu a Tatiantel build updatnul pro 3.24.

YouTube player

Video guide je z Affliction, ale můžete ji plně využít i pro tuto ligu. Updatnutý PoB najdete v popisku videa.

Je libo hrát melee? Ačkoliv melee buildy na start ligy nejsou úplně to nejlepší, co můžete udělat… no všeobecně melee buildy v PoE nejsou to nejlepší, co můžete udělat, objevilo se pár buildů na Rage Cleave, které nevypadají úplně zle.

YouTube player
YouTube player

Pokud máte chuť hrát melee, nejlepší volbou jsou často skilly, které ve finále nejsou zas tak úplně melee. Jedním takovým je Splitting Steel Champion od Ruetoo.

YouTube player

3.24 PoB najdete v připnutém komentáři. Níže poté video ohledně změn pro 3.24.

YouTube player

Jestli existuje nějaký build, který ze hrát snad každou ligu od počátku hry tak je to Toxic Rain. Pro tento build se objevily některé nepřímé nerfy, ale pořád by mělo jít o solidní starter. Tentokrát vybíráme verzi od Peuget2.

YouTube player

Minulou ligu (3.23 Affliction) byly SRS velice oblíbeným buildem pro start ligy. Běžné varianty však dostaly nerf a už nejsou tak dobré, a tak od nich tvůrci build guide trochu upustili. Poison varianta bude však stále silná.

YouTube player

Bow Buildy – Lightning Arrow a Elemental Hit

Máte chuť hrát nějaký build s lukem? Připravte se na to, že ať zvolíte jakýkoliv, bude to primárně mapovací build s možnostmi hrát i MF varianty. Zapomeňte na to, že s lukem v ruce v této hře budete pohodlně zabíjet uber bosse bez nějakých naprosto nesmyslných investic.

Na mapování nebo MF však jen těžko najdete něco lepšího. Níže naleznete různé buildy s luky, které většinou budou zaměřené na Lightning Arrow s možností využít i nový transfigured Elemental Hit. Tornado Shot již tolik neuvidíte vzhledem k nerfům.

Lightning Arrow od Crouching Tuna

YouTube player

Lightning Arrow od Fubgun

YouTube player

Fubgunovo video na Elemental Hit of the Spectrum

YouTube player

Reverse Chill Elemental Hit Deadeye – SnooBAE85

YouTube player

Explosive Arrow totemy jsou už několik lig osvědčené a pořád funkční. EA je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Ziz má nicméně k tomuto buildu i skvělý návod na hru jako takovou (z předminulé ligy) – pokud jste novější hráči a totemy vás neodrazují – můžete projít celý příběh hry společně s ním.

YouTube player

Máte chuť rushnout tuhle ligu bosse a drtit je, jak jen to půjde? Explosive Trap bude dobrý výběr a nepotřebuje na start nic moc extra drahého.

YouTube player

Vcelku rychlý build ideální na mapování, který ale zvládne i základní bosse hry? To je Wave of Conviction Elementalistka, která využívá Ignite a jeho prolif pro parádní čistku packů monster v mapách.

YouTube player

Máte chuť hrát na startu ligy primárně Sanctum a nafarmit tak spoustu currency? Lancův Energy Blade Inquisitor je to pravé pro vás!

YouTube player

Až jednou nerfnou Detonate Dead, bude to jako by ukrojili kus hry. Detonate Dead buildy jsou perfektními league startery již mnoho lig a je vlastně překvapivé, že s tím vývojáři ještě nic neudělali. Někoho může odradit rotace skillů, ale i pro takové máme vybranou jednu variantu, která z DD dělá jednotlačítkový build.

DD Necro (Zizaran / Imexile)

YouTube player

Ignite DD Elementalistka (Tripolar Bear)

YouTube player

1 tlačítková CoC verze DD (Ventrua / Ruetoo)

YouTube player

Kitava’s Thirst Corpseblaster (Cardboard Bastards)

YouTube player

Již dlouhé roky velice solidní build, který vás protáhne vším, co ve hře je – avšak není to build, kteýr by se dal škálovat do nekonečna. Je to skvělý starter, ale pokud hledáte build, do kterého budete moci investovat a každou investici značně poznáte – Bleed Bow není to pravé.

Bleed Bow Glad od mbXtreme

YouTube player

Bleed Bow Glad od JayTX

YouTube player

No a pokud jste o Bleed Bow gladovi nikdy neslyšeli, doporučíme se podívat na sice již starou, ale extrémně detailní guide od Esora. Jen upozorníme, že nebude dobré hrát přímo podle ní – je již 3 roky stará – ale vysvětlí vám základy Bleed Bow Glada jako nic jiného na internetu.

YouTube player

Archmage není skill – jde o support gem, který umožňuje hrát mana stacking buildy. Variace buildů je tedy relativně velká. Dříve by se Archmage buildy moc mezi leaguestartery nedostaly, nicméně tento support byl značně předělán a nyní bude vhodné tyto buildy hrát i na startu ligy.

Zde dáváme však velké upozornění – ačkoliv mana buildy běžně nejsou kdovíjak drahé, změna Archamge velice zvedla o tyto typy buildů zájem. Počítejte prosím s tím, že některé unikátky pro mana stacking buildy mohou díky tomu být dražší než kdykoliv dříve!

Archmage buildy také nemusí být úplně vhodné pro nové hráče – půjde však o velice silné a vyvážené buildy co se týče damage a defensívy.

Ice Nova of Frostbolt Hierophant (Zizaran / Goratha)

YouTube player

Archmage Ball Lightning Hiero (Palstreon)

YouTube player

Mjolner Archmage od Connera (onemanaleft)

Zde dáme opět další upozornění – Conner Converse (onemanaleft) by se dal v rámci PoE považovat za Mana Stacking Guru. Pokud jste však novější hráči, nebo hledáte levný league started, na video níže (ani na žádné jiné jeho video) ani neklikejte.

Pokud jste zkušení veteráni a hledáte pořádně OP build – Conner pro vás rozhodně má solidní nabídku na různé Archmage buildy.

YouTube player

Tenhle build byl celkem solidní již v předchozí lize a teoreticky jej můžete poté předělat na Arcanist Brand Recallera, který vám sice totálně zalaguje PC, ale budete moci triggerovat velké desítky spellů najendou.

YouTube player

Opět již několik lig ověřený build, který bude i v Necropolis velice solidní volbou.

YouTube player

Velice silný build používající miny, ať už na bosse, mapování či Sanctum. Hexblast miny nejsou ani tak otravné jako jiné mine buildy. Min-maxování tohoto buildu může být však dražší!

Hexblast miny od Ventruy

YouTube player

Hexblast Miny od Travica (zaměřené hlavně na Sanctum)

YouTube player

Corrupting Fever je již několik lig stabilním buildem pro parádní mapování. Jeden z nejlepších mapperů, který je ale stále hodně tanky. Nečekejte však, že z tohoto buildu udělate nějakého bosskillera – jeho místo je v mapách.

YouTube player

Potenciálních startovacích buildů je jako vždy samozřejmě více, obzvláště v této lize. Pro jaký build jste se rozhodli vy? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

5 5 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments