Ještě pořád nevíš, co hrát? Zde je náš seznam league starterů do 3.16

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Scourge je ligou mnoha buffů, čímž dochází k velkému rozšíření buildů, které budou hratelné. A s velkým množstvím buildů přichází větší rozhodovací paralýza. Proto dnes přinášíme článek, kde cám doporučíme buildy, které jsou osvědčené pro start ligy.

Jaký build bude vhodný?

Pro Scourge si troufáme tvrdit, že bude potřeba build, který bude mít dostatečný clear a zároveň bude tanky a vydrží pár hitů od monster, které nás v alternativní realitě přepadnou.

Pojďme se tedy podívat na výběr různých buildů, se kterými bude možné ligu odstartovat. Představíme vám buildy různých složitostí, rychlé „template“ buildy, které vás můžou inspirovat a zároveň i buildy, které jsme našli od různých tvůrců na internetu. S výběrem nebo sestavením buildů pro tento článek naší redakci pomohla i naše skvělá komunita, jmenovitě pak především Plavec, Kofi a Otheymus – děkujeme.

Buildy z naší komunity

Pokud nepotřebujete velice podrobné build guidy, ale stačí vám nějaký „vzor“, můžete popřemýšlet o buildech, které v posledních dnech dala dokupy naše CZ/SK komunita. Níže naleznete několik Path of Building pastebinů, ve kterých najdete primárně naklikaný strom a nastavené základní věci. Věříme, že by vám některé z buildů mohly být fajn inspirací!

Je taktéž důležité zmínit, že v Path of Building doposud nejsou nové skilly a stávající skilly mají jiné hodnoty (damage, multipliery apod.) – často v PoB uvidíte tedy „divné“ věci, ale většinově jde o snahu, aby PoB co nejvíce reflektoval realitu.

Poisonous Concoction

Poisonous Concoction buildů v našich končinách vzniklo opravdu mnoho, níže naleznete několik PoB pastebinů pro tento build. Většina z nich se drží skoro úplně stejného tématu, ale jsou lehce odlišné. A pokud byste se chtěli o samotném skillu dozvědět více, mrkněte na náš předchozí článek.

Generický ignite build

Máte chuť po buffech hrát ignite? Tento PoB by vám mohl pomoci to rozjet. Všeobecně jde o generický ignite build, ve kterém bude možné využít pro šíření ignitu kdejaký skill si vymyslíte: https://pastebin.com/ccgwmjq5

Energy Blade Trickster

Pro odvážnější je zde možnost startovat přímo s Energy Blade, podle PoB nevypadá damage kdovíjak, ale třeba to bude dobré. Pokud se do toho pustíte, varovali jsme vás – možná to bude fakt špatné 😉 https://pastebin.com/zUgpcVsS

Pestilent/Viper strike Pathfinder

Pokud chcete hrát poison build, ale házení flašek vám nepřijde moc cool, můžete zkusit hrát s Pestilent a Viper strikem. Pestilent strike je skvělý pro clear a viper strike pro změnu na bosse. https://pastebin.com/ax9vSK24

Bloodslinger Glad

Exsanguinate/Reap Spellslinger build, který má navíc exploze. Endgame bossové nebudou nic moc, ale mohlo by se jednat o jednoduchou cestu k velice OP Corrupting Fever buildu, který zmíníme níže. Opět jde spíše o šablonu, do které si buete muset dosadit zbytek: https://pastebin.com/rPZMcmU0

Ignite Tempest Shield

Všimli jste si toho, že tempest shield dostal masivní buff? Pokud máte velkou odvahu a zároveň chuť spíše na meme build, můžete zkusit tenhle ignite tempest shield. Když se k nám tenhle build dostal, říkali jsme si, že ho prostě zmínit musíme, i kdyby jen pro tu kreativitu: https://pastebin.com/hkGz2VML

Herald of Agony Guardian

Build, který se dá rozehrát i na velkém budgetu a vyscalovat do velice šílených čísel, a to hlavně defensivně – damage to ale pořád má dost dobrou, nebojte: https://pastebin.com/NRzTYgiD

Build Guidy z internetů

Vlastně jsme to skoro ani nečekali, ale s build guidy pro 3.16 se na internetu roztrhl pytel. Hype této ligy a změna ve stromě pasivek rozhodně udělala své. Níže najdete výběr několika buildů od známých PoE streamerů a youtuberů, které by mohly být na start velice dobré. Pravidlem je, že součástí YT je i Path of Building, kde najdete veškeré detaily.

Bane Occultist (Subtractem)

Pokud nechcete moc experimentovat a chcete vsadit na nějakou jistotu, Subtractemova Bane Occultistka je rozhodně správnou volbou. Bane je v kombinaci s Profane Bloom úžasný clear skill a díky přímému „spojení“ s Curse dokáže být i velice defensivní.

YouTube player

Cold DoT Occultist (ShakCentral; prezentuje Zizaran)

I přes nerf Elemental Equilibrium a Elemental Overload se zdá, že Cold DoT Occultist patch 3.16 přežije a vrhne se do toho naprosto po hlavě. Opět jde o dlouhodobě ověřený build, který zvládne kde co a dokáže být skvělým starterem.

YouTube player

Corrupting Fever Gladiator (Grimro)

Build, o kterém se v posledních dnech velice mluví a není divu. Grimro v několika videích ukázal, jak šíleně OP dokáže tento build být. Je zde však vhodné velké upozornění – tento build rozhodně není cílený pro novější hráče. Pokud nejste ve fázi, kdy si rádi craftíte vlastní věci a hrajete rádi složité buildy, nepouštějte se do něj. Pokud chcete ale dobrý build a výzvu zároveň, rozhodně můžeme tento build doporučit.

YouTube player

Starter buildy od Mathila

Co by to bylo za ligu, kdyby neudělal Mathil video na nějaký ten build, že? Ve videu níže prezentuje Mathil hned několik buildů, které by mohly být velice solidními league-startery.

YouTube player

Poison Tornado Shot (Fyregrass + Palsteron)

Další solidní build, který vás dokáže dostat od začátku až po 100% delirium mapy. Poison Tornado Shot využívající balista totemy je velice dobrý build a níže můžete nalézt hned 2 jeho varianty. První je od Fyregrasse a jedná se o Occultist, druhý je od Palsterona a jde o Raidera.

YouTube player
YouTube player

Toxic Rain Champion (Darkee/Lightee; prezentuje Zizaran)

Pokud sháníte něco, co je prostě skoro nesmrtelné a přitom má pořád docela dobrou damage (a zároveň vám nevadí playstyle Toxic Rainu), rozhodně se pusťte do Darkeeho Toxic Rain Championa – ano Championa. Víc tanky lukaře si zřejmě nedokážete představit. Darkeeho build je primárně pro HC hráče, ale existuje i SC varianta

YouTube player

Essence Drain / Contagion Champion (Karvarousku)

Další extrémně tanky build, který snad vydrží veškeré výzvy, kterým budeme ve Scourge čelit – Essence Drain Champion. Ano, opět Champion. Že jste si mysleli, že Champion nemůže být caster? O tomhle omylu vás velice rád přesvědčí Karv v jeho build guide níže.

YouTube player

Minion Necro buildy od Kay

Že jste spíše summoneři a chtěli byste novou ligu odstartovat s nějakými miniony? Sice vás část komunity instantně zavrhne, ale Path of Exile je přeci jen hra, kde si můžete dělat co chcete, takže proč ne! Níže naleznete 2 build guidy od Kay, které jsou zaměřené na tento typ hraní.

YouTube player
YouTube player

Máte nějaký vymakaný starter build, který jsme zde nezmínili? Podělte se s námi v komentářích!

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments