Blood Crucible aneb „pečení“ OP itemů ve Scourge

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Do Path of Exile nám nová liga Scourge přinesla velice silnou herní mechaniku v podobě Blood Crucible, která začíná v komunitě být známá spíše jako pekárna. Chytlavé „bake items“ nebo „pečení itemů“, jak mechaniku prakticky nazval i sám Chris Willson, se prostě komunitě zalíbilo. Níže si tedy budeme povídat o „pečení“, namísto rohlíků však čekejte možnosti vytvářet OP itemy!

YouTube player

Nechce se ti zrovna číst? Pusť si video a nech si článek přečíst. 😉

Blood Crucible pasivky

Záklád toho, jak ligová mechanika Scourge funguje, jsme již popsali v jednom z předešlých článků a nyní se tedy pustíme přímo do toho, jak ze Scourge dostat co nejvíce. V tom nám pomohou především Blood Crucible pasivní body. Pojďme se tedy na všechny podívat a něco si k nim říct.

Chaotic Adornment, Twisted Metal a Murderous Desecration

Tyto tři pasivky zvyšují absorbci corruption pro naše vybavení (šperky, armory a zbraně + quivery) – a tedy zvyšují rychlost pečení. Pro úspěšné scourgnutí itemu tedy bude stačit pobít daleko méně monster. Doporučíme si zde ze začátku vybrat podle toho, co hrajte za build. Časem bude však ideální vymaxovat všechny.

Alternate History, Trypophobia a Stiched Wounds

Z těchto pasivek se rozhodně vyplatí co nejdříve vzít Alternate History, abyste mohli péct unikátní itemy a navíc stojí jen jeden bod. Další dvě pasivky se zaměřují na socketování a linkování. Trypophobia se vyplatí spíše ze začátku, ale v endgame ji již tolik nevyužijete. Dostanete díky ní šanci, že se na item přidá nový socket. Málokdy nicméně budete péct itemy, které nemají maximální počet socketů. Minimálně má ale super název – trypofóbie je reálná fóbie a jde o strach z děr.

Poslední pasivka v této řadě – Stiched Wounds, je nicméně tak silná, že ji bude chtít maxnout co nejdříve každý. Díky ní máte šanci, že přidá jeden link k největšímu počtu linknutých socketů. To znamená, že když budete péct 5L máte 15% šanci, že se z něj stane 6L. Pokud byste ovšem pekli 6S item s 4 a 2 linky, můžete získat maximálně 5 link. Na tomto principu mimochodem fungují i nové tainted fusingy.

Golden Blood, Anomalous Aura a Stabilising Energy

Třetí řada pasivek je extrémně silná a časem budete chtít maxnout všechny tři. Golden Blood vám dá až 20 %, že se při upečení na item přidá další mód – funguje tedy jako exalt slam. To nicméně není ze začátku nic moc použitelného – v endgame při vytváření itemů bude ale dobrá.

Anomalous Aura a Stabilising Energy nicméně budete chtít namaxovat co nejdříve – první zmíněná vám dá až 10% šanci na to, že dostanete o tier lepší positivní Scourge mód a je to taky jediná možnost, jak získat Tier 4 Scourge módy! Stabilising Energy pro změnu dává 10% šanci na to, že dostanete o tier nižší negativní mód – ty nejlepší itemy tedy budete moci vytvořit jen s těmito dvěma pasivkami. A pokud by vás zajímaly veškeré možné Scourge módy, můžete je již teď najít na poedb.tw.

Crushed Organs, Warped Sluice a Fervent Dreams

Předposlední trojice pasivek se vám bude velice hodit především v mapách. Crushed Organs vám přidá o jeden Crucible slot navíc, a tak budete moci péct 2 itemy najednou. Dalo by se říct, že se jedná o nejsilnější pasivku, kterou jsme zatím představili.

Warped Sluice a Fervent dream jsou potom zaměřené přímo na pečení map – a to je věc, kterou rozhodně chcete dělat. Primárně je dobré vymaxovat Fervent Dreams, které globálně zvýší absorbci corruption pro mapy až o 25 %. Jelikož mapy můžou mít až 10 Scourge tierů, každé procento je opravdu hodně znát. Warped Sluice poté urychluje pečení pro mapy, které už jsou scourgnuté a to až o 5 % za každou předešlou transformaci. Na devátem scourgi už to udělá 45 % a to se rozhodně vyplatí!

Restless Nightmares, Strange Forces a Intensifying Emulsion

Poslední řada pasivek je poslední pro dobrý důvod – jsou opravdu extrémně silné. Restless Nightmares vám přidá další slot pro pečení mapy a tím si přebírá post nejlepší Crucible pasivky. Péct 2 mapy najednou je prostě super.

Strange Forces nám poté dá až 5% šanci, že item dostane rovnou 2 positivní scourge módy – a to už je pořádný masakr, díky kterému půjdou vytvářet naprosto šílené itemy. Intensifying Emulsion potom přidává 10% šanci, že při upečení itemu zvedne nějakému z jeho módů tier. Představte si tedy, že pečete item s Tier 2 Life, procne se tahle pasivka a vy vytáhnete z pece item s T1 Life rollem – no není to krásná představa?

Co se vyplatí péct?

Závěrem bude dobré zmínit, co se vlastně vyplatí do Blood Crucible dávat. Prvotním pravidlem je – cokoliv, co máte po ruce. Nikdy nenechávejte svojí pec prázdnou! A že nemáte zrovna nějaký dobrý item, který byste rádi upekli? Nevadí – dávejte do Blood Crucible bílé itemy – především šperky. Jakmile upečete bílý item, je garantováno, že se z něj udělá item raritní.

To se vyplatí nejen při levlování, ale i v pozdější fázi hry pro vytváření dalších upgradů vašeho gearů nebo věcí na prodej. Nemáte sice zaručené, že výsledný item bude dobrý, ale doslova vás to nic nestojí a třeba zrovna narazíte na něco OP.

Dále se potom rozhodně vyplatí péct 5L itemy, protože díky šanci na přidání linku ze Stiched Wounds můžete být menší továrna na 6L. Můžete zkusit péct drahé unikátky ale klidně i bílé nebo raritní itemy. I kdyby byly špatné, výsledkem bude minimálně 1 divine orb.

No a další věcí, kterou budete chtít péct neustále, jsou mapy – Scourge mapy jsou totiž naprosto šílené a dokáží být zdroj skvělých výdělků.


A jak využíváte Scourge pec vy? Pokud máte nějaké tipy a triky, co péct, nebojte se s námi a komunitou podělit. Doufáme, že se vám článek s videodprovodem líbil!

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DJKiller
DJKiller
25. 10. 2021 13:24

Líbí se vám video-doprovod k článku? Dejte vědět, jestli byste chtěli takováto videa i k nadcházejícím článkům 😉

koorki
koorki
26. 10. 2021 18:24

Za mňa naozaj ďakujem za tieto články. Nie som nijak dobry v anglictine takze si to tu rad prečítam v jazyku mne bližšom. Cením si cas , ktory tomu venujete.

Fera
Fera
29. 10. 2021 01:05

Moje znalost angličtiny je na úrovni dvouletého jezevčíka hrubosrstého, takže jsem vděčný za jakýkoliv obsah přeložený do jazyka českého :-). PoE je se svými mechanikami docela složitá na pochopení. Hlavně pro ne-angličtináře. Obrovské díky vám všem, kteří se podílíte na překladu a prezentaci nám amatérům 🙂 🙂 🙂

Spak
Spak
29. 10. 2021 12:19

Dík za video , je super mít to takhle hezky česky vysvětlené a shrnuté!