Jsou nové support gemy v PoE: Crucible dobré?

V Crucible dostáváme do rukou několik nových support a Vaal skill gemů, a zároveň také menší úpravy gemů stávajících. Jak to s nimi vypadá a budou některé z nich použitelné? O tom si povíme v dnešním článku.

Nové gemy

Manaforged Arrows – Tento skill vypadá velmi zajímavě, troufáme si tvrdit, že je skoro mandatorní pro všechny bow buildy. Díky setupu jako je např. Manaforged Arrows – Frenzy – Culling Strike a Power Charge on Crit, může mít každý bow build support setup, který se bude autocastit. Zároveň věříme tomu, že s tímto support skilem půjdou vytvářet buildy postavené i například na Indigonu, který zvyšuje mana cost skillů a Manaforged Arrows tak bude způsobovat větší poškození.

Momentum – Pokud stojíme na místě a používáme daný skill, získáváme momentum. Pokud se pohneme před dosažením 5 stacků, nezískáme ale žádný movement speed. To se zdá být trochu clunky… vlastně si nedovedeme představit, kdy budeme chtít stát 5 attacků na místě, abychom dostali movement speed bonus. Vypadá to tedy, že náhradu za Onslaught nedostaneme…

Prismatic Burst – se zdá být velmi zajímavý! Slušný flat damage, 250% damage effectivness, 0,8 CD ze základu, který se sníží na cca 0,55 díky levelu 20 a s pomocí CDR by se dalo dostat až klidně na 0,3 CD. Co se ale zdá být nepříjemné je fakt, že 100% elementu, který nebyl zvolen, bude ignorován. Znamená to tedy, že není možné využívat konverze damage.

V každém případě si dovedeme představit tento skill jako zajímavé zpestření levelování a minimálně na Static Striku by mohl být tento support rozhodně zajímavý.

A to nesmíme zapomenout na možnost narollovat tento support na unikátním předmětu Shako, kde na levelu 35 by mohl být opravdu neskutečný!

Snipe – Splnil se nám sen hrát Bleed Bow a jiné bow buildy bez Assialum helmy? Rozhodně by se to tak dalo říct, ale pozor na to, že skill gem dostal nerf – docela slušný nerf. Z původních 720% more damage se dostáváme na 480% more damage. Jasné, díky tomuto supportu můžeme používat další support gem, který by tento rozdíl mohl dorovnat, nicméně stále je třeba na tuto změnu myslet.

Co si myslíte o nových support skill gemech? Jsou nějaké interakce, které jsme nezmínili v článku, podělte se s nimi do komentářů. Třeba ještě někomu pomůže vybrat league starter 🙂

4.2 5 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments