Nová expanze na obzoru! Dojde k záchraně Path of Exile?

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Několik posledních lig se Path of Exile moc nedařilo. Hráči nebyli spokojení s vizí, kterou si vývojáři pro PoE zvolili a hlasitě to dávali najevo všude, kde to šlo. Moc silní mobové, málo lootu a omezení deterministického craftingu způsobilo nepokoje a obrovský odliv hráčů, kterou PoE ještě nezažilo. Nyní však přichází nová expanze. Zvládne však stočit vizi jiným směrem? To bude předmětem následujících článků!

Co nás čeká a nemine?

Novinky o nadcházející expanzi 3.20 se blíží, již dnes 01.12. nám vývojáři odhalí její detaily na livestreamu, který začne ve 20:00. Trochu informací nám GGG nicméně nadělilo už v průběhu minulých dní primárně v podobě balance manifest, z nichž každé se bude týkalo různých změn, které nás čekají.

Tato manifesta se týkala:

  • Jewelů a ailment imunity
  • Curse
  • Změny Eldritch oltářů
  • Archnemesis

Celé to vlastně vypadá slušně, ale veškeré detaily se pořádně dozvíme až z patch notes po odhalení detailů expanze. Kde je navíc ono vyjádření k lootu všeobecně? Dojde spíše k dalším nerfům, nebo se konečně dočkáme nějakých zajímavých buffů? A co třeba změna meta buildů, které už přibližně 4 ligy dominují roster?

Nechme se překvapit, protože tento seznam prý není seznamem kompletních změn, ale jen toho k čemu se chce GGG vyjádřit. Stranou také zmínili, že dojde k úpravám melee combatu, sláva!

Nová expanze

YouTube player

Touto dobou už také víme, jak se expanze bude jmenovat. Forbidden Sanctum. Z teaseru vlastně nelze moc poznat. Vidíme nejspíše nějaké bosse, který vypadá jak koboldi z World of Warcraft. Z názvu lze pak usuzovat, že se budeme dostávat do jakési svatyně a troufáme si tvrdit, že svíčky na onom bossovi budou mít nějakou roli.

Kdy se expanze dočkáme?

Samotné vydání expanze je plánované na pátek 09.12. – pro nedočkavce ale doporučujeme nepropásnout zmíněný live-stream, který nám ukáže detaily nové ligy a expanze samotné. Po skončení livestreamu bude Chris Wilson jako obvykle živě odpovídat na naše palčivé otázky v rámci Q&A se ZiggyD.

Během livestreamu poběží také Twitch drops, po 45 minutách sledování jakéhokoliv Path of Exile streamu během odhalení nové ligy, získáte MTX Blood Guard Wings.

YouTube player
4.5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments