PoE 3.19 League Start Buildy

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Nejste si úplně tak jistí, co hrát za build v nové lize? Díky několika balančním změnám nemůžeme aplikovat to, co v lize minulé – tedy, že to co fungovalo minule, bude fungovat i teď. Připravili jsme pro vás však několik buildů, které si myslíme, že by mohli být solidní league startery. Pojďme se na to tedy podívat!

Jaký build bude vhodný?

Zde vždy plně záleží na tom, čeho budete chcete v nové lize dosáhnout a jaké máte požadavky na první build dané ligy. Chcece build, který zvládne veškerý content (kdo by nechtěl, že?), nebo už nyní víte, že se budete chtít zaměřit na bossing nebo čistý mapping? Nebo snad na heist?

Ačkoliv doporučíme vynechat tu poslední možnost, výběr vašeho buildu by měl odrážet to, co chcete opravdu dělat. No a i když se najde několik buildů, které zvládnou na malém budgetu vše – najdou se i buildy, které jsou sice naprosto skvělé na mapping, ale bossové už nejsou nic moc.

Ověřené buildy, kterými nic nezkazíte

Níže naleznete výběr naší redakce – buildy, o kterých si myslíme, že vás leaguestartem provedou lépe než jiné.

Mysleli jste si, že po balančních změnách je Righteous Fire mrtvé a nebude to dobrý build na start ligy? Ale kdeže…

RF je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Pohxe. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content a dle jeho tvůrce by měl být schopný zvládnout i nové Uber bosse.

YouTube player

Pokud jste si během čtení balance manifesta mysleli, že minioni dostávají brutální nerf, nebo jste se nechali svézt vlnou hatu na redditu o tom, jak budou minioni špatní – možná vás finální výsledek dost překvapí. Minion buildy jsou velice daleko od toho, aby byly nerfnuté a nehratelné.

Sice si možná nezahrajete hned ze startu ligy dříve extrémně silné skele mágy, ale v 3.19 na vás čeká velká řádka solidních minion buildů, se kterými můžete Lake of Kalandra odstartovat.

Pokud hledáte minion build, nejlepší místo je asi kanál tvůrce GhazzyTV. Jaké minion buildy tedy content creator Ghazzy připravil?

Poison Animate Weapon
YouTube player
Animate Weapon – Chains of Command varianta
YouTube player
Absolution Necromancer
YouTube player
Carrion Golemové
YouTube player
Summon Raging Spirit
YouTube player
Soulwrest Summon Phantasm
YouTube player

Explosive Arrow totemy zažily boom přibližně 2 ligy zpět, dostaly nyní lehký nerf, ale pořád půjde o silný build. EA je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Jako solidní volby se pro tento skill osvědčily 2 různé ascendency – Champion a Elementalist. U championa, kterého prezentuje Zizaran můžete očekávat větší tank. U Elementalistky, kterou prezentuje Palstreon můžete na druhou stránku očekávat více damage.

Pokud nemáte s tímhle buildem zkušenosti a nejste si jistí, jestli by vás nakonec bavil – vyberte si Ascendency podle toho, jestli na stejné classe máte nějaký záložní plán. Levelovat kompletně celou novou postavu druhý den ligy je daleko horší, než použít pár regretů!

YouTube player

Poisonous Concoction se již několikrát osvědčilo jako jeden z nejlepší league start buildů vůbec. Ačkoliv je Esorova guida na 3.18, tak se pro tento skill nic moc nezměnilo. Esorovo guidy jsou neuvěřitelně dobře zpracované. Povede vás za ruku od první úrovně až po endgame, který hravě zvládá.

YouTube player

Pokud budete chtít tento build vidět aktualizovaný přímo na 3.19 doporučíme se mrknout na maxroll build guide od Palstreona: https://poe.maxroll.gg/build-guides/poisonous-concoction-pathfinder-league-starter-guide

Pokud chcete velice solidního boss killera, ale zároveň slušný build na mapování – Mineři jsou velice dobrou volbou. Jen musíme upozornit, že hrací styl min nemusí být vhodný pro každého. Zároveň jde o build, který by se asi nedal doporučit úplně novým hráčům.

YouTube player

Build, který rozhodně musíme zmínit, je Corrupting Fever Gladiator. Corrupting Fever se ligu za ligou osvědčuje jako jeden z úplně nejlepších buildů pro mapování a vydrží vám i do extrémně těžkého mapování. Pokud vaše zaměření nebude porážet bosse – rozhodně si tenhle build vyzkoušejte.

YouTube player

Máte chuť si zahrát pořádného Berserkera? Něco s obří damagí i defensívou? Lightning Strike Berserker možná bude tou pravou volbou! Build nicméně nemusí být pro každého, Lightning Strike je skill, který vám mechanicky nemusí sedět a možná nebude od věci si jej pro jistotu ještě před startem ligy vyzkoušet na Standardu.

YouTube player

Pokud máte chuť si zahrát nějakého klasického castera – Spark Inquisitor je skvělou volbou. Build, který byl potvrzen jako opravdu dobrý již v předchozích ligách. Tank inquisitora a skvělý clear sparku včetně dobrého single targetu.

YouTube player

Že nám tady chybí nějaký pořádný opravdu melee build? No máte pravdu – bohužel je to ovšem přesným odrazem toho, v jakém stavu melee buildy v Path of Exile jsou. Bohužel jen málo melee buildů jsou validní volby na league start. A ne – lightning strike nebreme tak úplně za melee.

YouTube player

Content creator TripolarBear pro vás nicméně připravil guide na Boneshatter Slayera, masochistický build, který dokáže být však velice solidní hned od startu. Nalézt můžete také psanou guide na maxroll: https://poe.maxroll.gg/build-guides/boneshatter-slayer-league-starter-guide

V případě, že rádi startujete ligu s novými skilly, lightning conduit papírově vypadá velice silně. Ovšem – jak se přenese teorie do praxe? To nikdo neví, a tak musíme upozornit, že pokud nemáte záložní plán, rozhodně se do tohohle buildu nepouštějte. Zatím nikdo neví, jak moc dobré Lightning Conduit opravdu bude.

YouTube player

Pro jaký build jste se rozhodli? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments