Představení PoE 3.23 a PoE 2 Mercenary

Livestream odhalující detaily nové PoE 1 expanze a PoE 2 Mercenary classy byl naprosto nabušený informacemi. Pojďme se společně podívat, co vše nám vývojáři odhalili.

Path of Exile 2

Prezentace odstartovala novinkami z Path of Exile 2, které se čím dál více blíží svému spuštění. Připomínáme, že na betu PoE 2 se můžeme těšit již v létě 2024.

Pohyb přes WASD

Jedna ze zásadních věcí, která zazněla a byla ukázána, je pohyb na klávesnici přes WASD. Půjde jen o možnost – ne nutnost, takže to velice vítáme. Zvláště u nové classy Mercenary a všeobecně hraní s kuší bude WASD pohyb velice příjemný. Budeme se totiž moci pohybovat přímo při střelbě.

YouTube player

Mercenary classa a kuše

Hlavní částí byla však ukázka nového charakteru – Mercenary. Tato postava bude primárně zaměřena na boj s novým typem zbraní – s kušemi. No a musíme říci, že kuše vypadají naprosto skvěle. Ačkoliv je nutné zmínit, že minimálně jejich audio je poněkud kontroverzní.

Sami si nejsme jistí, jestli nám do PoE sedí zvuky až moc podobné zvukům střílející brokovnice nebo poloautomatické pušky…

Nová PoE 1 Expanze

To, na co hráči čekali však nejvíce, bylo samozřejmě odhalení nové expanze pro současné Path of Exile. Víceméně všichni očekávali, že nám GGG ukáže pořádnou změnu endgamu, nového endgame bosse a podobně. No a nic z toho se nestalo.

YouTube player

I tak má komunita extrémně pozitivní reakce na uvedené změny. Nebojíme se říci, že změny, které s touto expanzí přijdou, jsou ty největší za poslendích pár let. Přicházející změny kompletně zamíchají s metou a umožní spoustu nových buildů.

Nová liga Affliction

Affliction nás zavede do temného lesa Virdian Wildwood, který budeme odhalovat pomocí bludiček. Samotná mechanika vypadá trochu jako kombinace Delve, Sentinel a Synthesis. Velice dobré je, že Affliction po dokončení ovlivní i některá monstra v mapě – zvedne jim kvantitu, raritu či garantuje currency drop. Nebo při troše štěstí dá jednomu monstru všechny tyto bonusy.

Hlavním tahounem Affliction ligy jsou 3 nové Wildwood Ascendency, které si budeme moci přidat k našim současným. No a bude těžké z nich vybíart, každá je totiž velice unikátní. Detailně o Wildwood Ascendency si povíme v nadcházejícím článku.

YouTube player

Ultimatum zpět ve hře

Na tohle hráči čekali velice dlouhou dobu. Každou ligu jsme po vývojářích chtěli, aby přivedli Ultimatum mechaniku zpět do hry – a konečně je to tady! Ultimatum se vrací a mělo by být lepší než kdy dříve. Čekají nás dokonce i nové Ultimatum unikátky a výzvy.

Díky tomu se však rozloučíme s Metamorph mechanikou – což drtivou většinu hráčů však nezabolí a spíše se budou radovat. My se tedy radujeme, co vy?

Co vše Ultimatum přinese a co se v něm oproti minulosti změnilo brzy přineseme v dalším článku.

Transfigured gemy – největší změna hry za poslední roky

Jako poslední jsme si nechali to nejdůležitější. Největší změnu v Path of Exile posledních let. Pryč jsou enchanty z Labyrinthu, pryč jsou alternate quality gemy z Heistu, pryč jsou jewely ovlivňující skilly. Nově však místo toho všeho vítáme Transfigured gemy kombinující vše dohromady!

Transfigured gemy budeme získávat v Labyrinthu místo enchantů a některé z nich by měly výrazně měnit, jak se daný skill hraje. Transfigurované budou nicméně pouze aktivní skill gemy, nikoliv supporty. Tímto jsme tedy přišli o všechny alternate quality supporty, což určitě zamrzí.

Detailně se o této extrémní změně v Path of Exile rozpovídáme brzy v dalším článku. Mezitím nám však můžete dát do komentářů vědět, jak se vám tato změna líbí. Budou vám chybět enchanty?

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oupis
oupis
4. 12. 2023 10:25

8.12.-15.12. bude na Twichi další drop .. Ice pet po 4h