Přichází PoE Expanze 3.19: Lake of Kalandra

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Path of Exile již delší dobu potřebovalo přijít s expanzí, která by hru dostala zpět do správných kolejí – je update 3.19 s názvem Lake of Kalandra právě tou dlouho vyhlíženou novou ligou? Pojďme se na to společně podívat!

Update, na který jsme čekali vážně dlouho?

Poslední dvě expanze pro Path of Exile, jmenovitě Sentinel a Archnemesis, se setkaly s ne úplně nejlepší zpětnou vazbou od hráčů a taktéž neměly moc velkou retenci. Hráči mohli mít pocit, že jejich oblíbená hra tak trochu ztrácí své kouzlo a z blížícího se ohlášení nové expanze měli spíše obavy, než radost.

Představení Lake of Kalandra nás však příjemně překvapilo, vývojáři přidávají zajímavou ligovou mechaniku, zahýbali balancem hry relativně v příjemném směru, přidali nové skill gemy a předělávají staré ligové mechaniky. To vše a mnohem víc nás čeká v Lake of Kalandra a minimálně v redakci si myslíme, že toto je liga, kterou Path of Exile potřebovalo již delší dobu.

Pojďte se s námi společně podívat na trailer nové ligy a následně na seznam věcí, které nám GGG v tomto updatu hodlá naservírovat!

YouTube player

Jako každé tři měsíce nás i tentokrát čeká nová liga, kde všichni začínají od 0, a která přinese i novou herní mechaniku. Update 3.19 přichází s ligou nesoucí název Lake of Kalandra. Ti, co hrají Path of Exile déle a nebo alespoň z dálky na videu někdy viděli Mirror jistě jásají.

V této lize se konečně dozvíme i něco málo o samé Kalandře, o které nebyly dříve dostupné prakticky žádné informace – lore maniaci těšte se!

Nepůjde rozhodně ale jen a pouze o nějakou lore ligu – to je jen ta vedlejší věc, která potěší spíše velice dlouhodobé hráče – důležitá je samotná ligová mechanika! Ta nám přinese možnost postavit si prakticky vlastní dungeon, možnost ho ovlivňovat a následně se těšit na super odměny.

Detailněji se o nové lize můžete dočíst v našem článku Jak bude fungovať Lake of Kalandra?

Již od oznámení updatu 3.18 GGG zmínilo, že každý další update bude obsahovat i změnu endgamu nebo nějaký přídavek. V expanzi 3.19 nás tak čekají Atlas Memories. No a pokud jste pořádní Path of Exile veterání a pamatujete si období ligy „Legacy“, zajisté vám nový přídavek do endgamu bude něco málo říkat.

Kromě bonusu do endgamu nás ovšem také čekají i věci, které si můžeme užít i mimo mapy – třeba 3 nové skill gemy a jeden support gem. Tři ze čtyř zmíněných jsou tématicky zaměřené na lightning damage a specificky poté na Shock. Poslední bude nový typ Marku.

Jak o samotném endgamu, tak detailní rozbor nových skilll gemů rozebereme detailněji ve vlastních článcích v následujících dnech. Již teď ovšem můžeme říci, že se máme na co těšit!

Společně s Lake of Kalandra přichází do hry i větší balanční změny. Ty se nejvíce dotknou minion buildů, avšak nezoufejte – minioni budou pořád dobří. Nenechte se unést na „nerf vlně“ a zbytečně smutnit, že vám nebude build fungovat. Na balanční změny se podíváme ještě detailněji, ale již teď vám můžeme slíbit, že minioni by měli být ve finále silnější než dříve!

Kromě minionů dochází však ke spoustě dalších menších či větších změn, lehkých buffů či nerfů různých skillů, které nám zamíchají s některými buildy – některé budou méně hratelné, některé ba naopak více. Velká změna pak přichází primárně s kompletním předělání Ascendency Trickstera.

Ještě před začátkem ligy pro vás jako vždy chystáme seznam několika buildů vhodných pro league start a také se seznámíme s těmi nejdůležitějšími balančními změnami.

Kromě balančních změn jako takových se můžete také těšit na opravdu velkou hromadu předělaných unikátek. Nudilo vás dropovat unikátky, které nemělo ani smysl sbírat ze země? Ty časy budou ve spoustě případů pryč. Některé předělané unikátky vypadají velice silně a na některé zajímavé jsme si posvítili v našem článku Změny unikátních itemů v updatu 3.19.

Vedle unikátek nám GGG nicméně naservíruje i předělané staré ligové mechaniky – očekávejte úplně jiný Beyond, který předělání potřeboval už několik let a Harvest přizpůsobený větší šířce hráčů bez toho aniž by používali například TFT Discord.

No a nakonec relativně nenáviděná změna raritních monster Archnemesis se dočkává slušného updatu – budeme potkávat méně raritních monster, ale zato nám budou dropovat daleko lepší loot ve větším množství!

Na jednotlivé předělané mechaniky se taktéž podíváme detailně již brzy v článku dedikovaným těmto změnám.

V případě, že jste samotné odhalení nové ligy prošvihli a chtěli byste se na něj podívat, záznam najdete na oficiálním Youtube kanálu Path of Exile.

YouTube player
0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments