Scourge challenges #3 – už máš Scourge peta? Že ne? Tak koukni, jak na to!

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Máte za sebou prvních 20 challengí a chystáte se na další, abyste získali křídla za 24 nebo peta za 36? Tak to jste na správném místě – tento článek vám určitě pomůže!

Challenge 21 až 30

Dvacet challengí člověk často udělá, aniž by chtěl pouhým hraním ligy, jenže pokud chcete získat odměny za více výzev, už bude potřeba se trochu snažit. V tomto článku se podíváme na třetí desítku challengí, které můžete udělat při cestě za vysněnými wingy či petem.

21. Transform Items II

Pro splnění této challenge je zapotřebí využít nové ligové mechaniky Blood Crucible a získat na věcech specifické Scourge implicit módy. Níže naleznete tabulku, co je potřeba získat a na jakých věcech se vyskytují.

Pokud je na některém typu daleko jednodušší získat daný mód než na jiných, zvýrazníme ho zeleně. Pokud je mód těžké získat, zvýrazníme ho červeně. Celkově je zapotřebí získat 5 z 8 těchto módů, ideální je tedy ty těžší úplně vynechat.

Scourge mód Jaký item péct Scourge mód Jaký item péct
Curse on HitGlovesKeystone Passive SkillBody Armour
Deal no DamageJakoukoliv zbraňReservation EfficiencyAmulet
DefenceJakýkoliv ArmourResistance Jakoukoliv zbraň
Jakýkoliv Armour
Jakýkoliv šperk (belty, ringy, amulety)
Gem levelBody Armour
Helmet (ilvl 14 a méně)
Dagger
Staff
Sceptre
Wand
SpeedBody Armour
Boots
Gloves
Quiver
Shield
Amulet

22. Embrace Corruption

Tato challenge je vcelku jednoduchá, stačí vám k ní dostatek vaal orbů a trocha trpělivosti. Pro splnění této challenge vám stačí vaalovat specifické věci a získat tím potřebný výsledek. Dobré bude však upozornit, že double-corrupt od Alvy pro tuto challenge nefunguje – pouze vaal orby!

 • Armour with a Corrupted Implicit Modifier – Stačí vaalovat armoury, dokud nezískáte vaal implicit
 • Corruption-Exclusive Unique Jewel – Vaalujte crimson, virdian nebo cobalt jewely, dokud se z nich nestane unikátní corrupt jewel.
 • Jewel with a Corrupted Implicit Modifier – vaalujte jakékoliv jewely, dokud nezískáte vaal implicit.
 • Level 21 Gem – Vaalujte level 20 skill gem, dokud se vám nepodaří získat level 21 gem.
 • Quality 23 Gem – Vaalujte skill gem s 20% quality, dokud nezískáte gem s 23% quality.
 • Weapon with a Corrupted Implicit Modifier – Vaalujte jakékoliv zbraně, dokud nezískáte vaal implicit.

23. Reach level 90

Tato challenge nepotřebuje prakticky zádné vysvětlení – jediné, co pro ni musíte udělat, je získat na postavě level 90. Jedna z nejryhlejších cest mouhou být rotace Breachstonů nebo 5way. Zvládnout se dá ale i běžným hraním.

24. Craft Items IV

Tato challenge taktéž není nijak těžká, stačí použít určitou currency pro craftění. Pokud se vám nechce zbytečně plácat, můžete využít Betrayal mechaniku a využít Tiny’s Trial – tedy dostat Guffa na Rank 3 v Research.

 • Exalted Orb – Použijte na raritní item Exalted Orb
 • Divine OrbPoužijte na jakýkoliv Divine Orb
 • Orb of AnnulmentPoužijte na jakýkoliv item Orb of Annulment. Doporučíme nepoužívat na věc, kterou máte na sobě, ať si jí nezníčite. 🙂
 • Sacred Orb – Nový typ orbu, který byl přidán v 3.16 – mění hodnotu defense (evasion, armour, energy shield) na armouru, stačí použít na jakýkoliv armour.

25. Defeat Conquerors in Style

Při této challenge se otestujete v boji s Conquerory – celá je založená na tom, že vás conqueror nesmí hitnout jedním ze svých specifických skillů. Některé jsou relativně jednoduché, některé už jsou trochu těžší. Níže můžete nalézt odkazy na videa, která vysvětlují mechaniky jednotlivých Conquerorů a také ukázku skillu, kterému se musíte vyhnout, abyste challenge splnili.

26. Assist the Forsaken Masters

Pro splnění této výzvy je zapotřebí pomáhat Forsaken Masterům – tedy Alvě, Einharovi, Nikovi, Jun a Zaně.

 • Capture 100 Red Beasts – Pro splnění je zapotřebí chytit 100 red beastek pro Einhara. V této challengi vám pomůžou mise na Einhara a Bestiary Scaraby. Ideální je však využít i Atlas pasivky Great Migration v Lira Arthain.
 • Defeat The Shaper – Pro splnění této challenge vám stačí porazit Shapera. Pokud si na něj nevěřite sami, nechte si pomoci od přátel, lidí z guildy či využijte Carry service na TFT nebo komunitním Discordu.
 • Delve to depth 250 – Zde není třeba nad ničím moc přemýšlet – stačí se dostat v Delve do hloubky 250. Pro jednoduché získávání Sulphite doporučíme využít Sulphite Scaraby a mise od Nika.
 • Open the Temple of Atzoatl 10 times – Pro tuto challenge je zapotřebí desetkrát proběhnout Temple od Alvy. Pokud neradi běháte Incursion a mise od Alvy, nejrychlejší cesta k této challenge je – koupit si Chronicles of Atzoatl a spustit temple přes Map Device.
 • Raid 10 Syndicate Safehouses – Pro spoustu hráčů možná „nejotravnější challenge“, jelikož ne úplně každý je fanda Syndikátu a pokud nevíte, co dělat, může trvat dlouho. Vaším ukolem je vyplenit 10 Safehousů Syndikátu (frakce není důležitá). Nejjednodušší cesta k této challengi by mohla pro spoustu hráčů být skrze Haewark Hamlet pasivku Intelligence Gathering. Stačí vám s ní běhat mapy v Haewark Hamlet, a tím budete získávat informace o Safehousu aniž byste vůbec interagovali se Syndikátem.

27. Upgrade Pantheon Powers

Tahle challenge dokáže být relativně rychlá – a to zvlášť, jestli máte už hotový atlas a chvíli jste na lize hráli. Pro její splnění musíte plně vylepšit 2 ze 4 velkých Pantheonů. Níže můžete nalézt jednotlivé bosse a jejich lokaci, kteří jsou pro upgrade potřeba. Pro samotný upgrade vám stačí zapnout mapu společně s Divine Vessel a po dokončení mapy ji odevzdat naplněnou NPC Sin.

Soul of the Brine King

Soul of Arakaali

Soul of Solaris

Soul of Lunaris

28. Complete Unique Maps

V této challenge jde o dokončení unikátních map – věříme, že většinu z nich už máte hotovou a bude vám zbývat jen pár pro dokončení. Některé mapy nicméně není úplně lehké získat a na koupi dokáží být relativně drahé.

Dokončit však musíte pouze 15 ze 17 map. Doporučíme vynechat mapu Doryani’s Machinarium. Tu musíte buď dropnout z Delve bosse nebo ji relativně draze kupovat. Naopak doporučíme The Vinktar Square – ta se sice na trade může zdát drahá, ale dokážete jí „vytvořit“ velice jednoduše a levně. Stačí vám k tomu všechny 4 Agnerod unikátní staffky (North, East, South, West) a společně je prodat vendorovi.

29. Combine Powers

Tahle challenge dokáže být již trochu horší, ale ve hře jsou triky, jak ji udělat velice jednoduše. Jejím cílem je, zkombinovat různé mechaniky, které ve hře můžete nalézt.

Capture a beast holding an essence

Nic extra těžkého – k rychlému splnění vám bude stačit pár Bestiary Scarabů a Essence mód na map device od Zany. Buď se můžete vydat do Haewark Hamlet, kde je spousta essencí, nebo do Lira Arthain, kde je šance na větší množství Beastek pro Einhara. Dříve či později narazíte na Beast, která je zamrzlá v essenci – a to je přesně to, co potřebujete!

Complete a prophecy while delirious

Zde je zapotřebí dokončit proroctví během Deliria. Tato část je taktéž ve finále velice jednoduchá – použijte Delirium orb na mapu, čímž si po celou dobu mapy garantujete Delirium. Poté můžete využít několik různých proroctví.

Jedna varianta může být proroctví Rebirth, kdy vám bude stačit zabít několik monster na to, aby se dokončilo. Další variantou je proroctví Waiting in Ambush společně s použitím Ambush Scarabu. Poté už vám bude stačit otevřít Strongbox a challenge je hotová.

Defeat a Unique Beyond Boss in the Sacred Grove

Zřejmě nejtěžší část 29. challenge – ale jsou zde triky, jak ji udělat skoro s jistotou na první pokus. Ideálně to však bude chtít nějakou menší investici.

Začneme tím, že největší šanci na udělání této challenge máte v regionu Glennach Cairns, když si vezmete Beyond pasivky Scent of Blood a Torn Veil, narollovat Beyond i přímo na mapu a použít Beyond na Map Device od Zany. Když k tomu připočítáte Scourge, je to už slušná šance na spawnutí Beyond Bosse.

Scourge se dá v tomto případě velice zneužít – pokaždé, když zapnete Scourge, tak se vždy spawne 1 pack monster. Kdyby se náhodou v harvestu nepodařilo spawnout bosse rovnou, zpaněte Scourge (na místě, kde jste už pobili nějaká monstra) a ihned po vyčištění packu monster ho vypněte. Poté ho zapněte znovu a takto dokolečka. Klidně můžete jít ven doplnit „scourge bar“ a jít opět zapnout Scourge do Harvestu na to stejné místo pro spawnutí dalších monster.

Když už víte jak na to, máte 2 varianty, jak to udělat – buď to zkoušet bez větších investic a rollovat takto mapy na vícekrát, dokud nenarazíte na Harvest, a nebo přidat třeba 1 Watchstone na Sacred Grove. Buď ho můžete takto rovnou zakoupit nebo zkusit narollovat tento mód sextantem. No a pokud si to budete chtít zjednodušit, můžete přidat i watchstone se sextant módem na beyond.

Wachstony buď kupte přímo pro Glennach Cairns nebo ideálně nějaký unikátní, který můžete dát do jakéhokoliv regionu – po splnění challenge ho klidně můžete prodat někomu dalšímu, pokud mu zbydou use daného sextantu.

30. Socket Watchstones

Další velice jednoduchá challenge – stačí vám do Citadel na Atlasu vložit specifické watchstony. První 4 (Crimson, Cobalt, Viridian a Golden) zmáknete už jen běžným hraním. Další 4 typy možná už máte také za sebou, ale pokud ne, níže můžete nalézt odkazi na jejich koupi:

Pro splnění challenge vám stačí watchstone pouze vložit do Citadely, v případě unikátního stači tedy watchstone koupit, vložit a můžete jej klidně znovu prodat dál.


30 Challengí je za námi – jak jste na tom? Máte splněno, co jste chtěli, nebo chcete 36 pro získání peta, případně 40 pro pořádný flex s totemem v hideoutu? Ať tak či tak, brzy vám přineseme článek věnující se posledním 10 challengím!

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gwynnblade
Gwynnblade
29. 12. 2021 23:34

Ahoj Super práce,
ale u 29. Combine Power chybí 3.ukol zabit uniqu beyond bose v harvest zahradce. Je to čistě random nebo se to nějako obejit? 🙂

DJKiller
DJKiller
30. 12. 2021 22:39
Reply to  Gwynnblade

Obejít se to nedá, ale nějak nám to z článku vypadlo – live se vydala starší revize 😀 Opraveno, už je tam challenge celá. 🙂