Scourge challenges #4 – už máš Scourge peta? Že ne? Tak koukni, jak na to!

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Máte za sebou 30 challengí a chystáte se na další, abyste získali peta za 36 nebo chcete dodělat všech 40? Věříme, že tento článek vám určitě pomůže

Challenge 31 až 40

Posledních 10 challengí už většinou není úplně procházka růžovým sadem – liga Scourge nám nicméně nadělila relativně jednoduché výzvy a pokud běžně moc challengí neděláte, ale chtěli byste peta – v této lize to nebude nemožné.

31. Defeat Shaper Guardians

Pro splnění této challenge je zapotřebí porazit Shaper Guardiany za určitých podmínek – tedy s určitými módy na jejich mapě. Mapy můžete rollovat pomocí Orb of Scouring + Orb of Alchemy nebo Alteration Orby, dokud nenarazíte na potřebný mód.

Pokud nemáte zrovna silný build, doporučíme metodu s Alteration orby, aby Boss nebyl nakonec moc těžký. Módy, které je zapotřebí na tyto mapy narollovat jsou většinou zrovna to nejhorší, co na daném bossovi můžete mít a hrají jim velice dobře do karet.

Guardian of the Minotaur with „Monsters have increased Area of Effect“

Minotaura musíte porazit s módem se zvětšeným AoE – dejte si nicméně pozor – ve hře jsou 2 různé „AoE“ módy na mapy. První z nich upravuje AoE pouze bossům a druhé upravuje AoE všem monstrům – vy potřebujete narollovat to druhé AoE, které ovlivňuje všechna monstra. Pokud mapu nemáte, můžete ji koupit zde na trade.

Guardian of the Phoenix with „Minus maximum Player Resistances“

Phoenixe je zapotřebí porazit s rollem na mapě, který vám snižuje maximální resisty. Díky tomu, že Phoenix dává velké množství fire damage, bude s tímto módem dost nepříjemný, dejte si tedy pozor na oneshoty. Pokud mapu nemáte, můžete ji koupit zde na trade.

Guardian of the Chimera with „Increased Monster Attack, Cast and Movement Speed“

Chimera dokáže být nepříjemný boss fight i bez módů – zvětšní attack a movement speedu ho rozhodně udělá ještě horší. Není to ovšme nic, co by se nedalo zvládnout – hodně štěstí. Pokud mapu nemáte, můžete ji koupit zde na trade.

Guardian of the Hydra with „Monsters fire Additional Projectiles“

Pro splnění části s Hydrou je potřeba narollovat na mapu mód na více projektilů pro monstra. Boj s tímto bossem dokáže často být už tak dost chaotický a více projektilů tomu určitě nepomůže. Jako malý tip můžeme doporučit dát si k mapě Metamorph Scaraba. Ve chvíli, kdy dojde na fázi, že Hydra zmizí a objeví se v jiné části arény znovu ji pak můžete velice rychle zpozorovat díky Metamorph ikonce. Pokud mapu nemáte, můžete ji koupit zde na trade.

32. Defeat Scourge Bosses

Tuto challenge nedokážete moc ovlivnit – potřebujete, abyste narazili na všechny 3 Scourge bosse a porazili je. To, jestli potkáte Scourge bosse je nicméně náhodné. Pokud ovšem proběhnete dostatek map, dříve či později na ně chtě-nechtě narazíte. Často hráči však Bosse v mapě mají a ani si ho nevšimnou, u každého bosse níže budete mít i tip, jak poznat, že v mapě je.

K’tash, the Hate Shepherd

Pokud budete mít na mapě tohoto bosse, uvidíte ve Scourge občas vídat, jak padají na zem meteority. Nespleťte si je však zbytečně s „meteority“, které vytváří flame golemové ve Scourge – ti nemají s tímto bossem nic společného! Ty správné meteority můžete poznat dle toho, že chvíli před dopadem meteoritu na zem uvidíte tento efekt:

Ghorr, the Grasping Maw

Tohoto bosse je jednoduché zpozorovat – pokud je na mapě, budete ve Scourgi vídat fialové koule, které explodují, pokud se k nim přiblížíte. Jakmile tuto kouli uvidíte, hledejte bosse – někde v té mapě určitě bude.

Beidat, Archangel of Death

No a i posledního bosse je možné zpozorovat díky speciálnímu effektu, když jste ve Scourgi – tentokrát to jsou blesky, které sem tam udeří do země a vypadají následovně:

33. Complete Scourged Maps

Tahle challenge je vlastně jednodušší, než se zdá – jen to může chvilku trvat. Vše, co pro její splnění musíte udělat, je odběhnout 10 map „upečených“ až na desítku. Pro zjednodušení rozhodně doporučíme péct Tier 1 mapy. Nejen, že samotná mapa bude jednodušší, ale budete je péct daleko rychleji, než třeba Tier 16 mapy.

Zároveň se doporučíme vyhnout módum, které váš build nezvládne. Pokud hned na první scourge tier uvidíte, že má na sobě mapa mód „Take X Physical Damage When You Shift into or out of Nightmare“ – nepečte jí dál, protože na tieru 10 to bude kolem 27 tisíc damage a to většina buildů nezvládne.

34. Craft Items V

Toto je challenge typu, který alespoň my v redakci extrémně neradi vidíme – do výzvy to má velice daleko a jediné, co vám stačí – je nakoupit potřebné věci a použít je. Jde sice o endgame crafting orby, ale challenge je minimálně pro Trade hráče velice jednoduchá – jen vás bude stát „pár“ exaltů.

Conqueror’s Exalted Orb

Použijte Conqueror’s Exalted Orb na jakýkoliv item. Item musí být bez influence a nesmí být Synthesised nebo Fractured. Orby můžet dropnout z jednotlivých Conquerorů. Pokud se vydáte cestou tradu, můžete využít tohoto linku.

Awakener’s Orb

Použijte Awakener’s Orb a spojte s ním 2 itemy, které mají různé influence. První item, na který kliknete, bude zníčen, druhý item bude zachován. Pokud se vydáte cestou tradu, můžete využít tohoto linku.

Maven’s Orb

Maven’s Orb padá, nečekaně, ze samotné Maven, šance však není 100% a možná ji budete muset porazit několikrát, aby vám dropl. Stačí ho použít na item, který má na sobě minimálně 2 influence módy. Doporučíme využít někde, kde to má smysl, abyste získali nějaký dobrý elevated mód. Pokud se vydáte cestou tradu, využijte tohoto linku.

35. Conquer the Atlas

Tato challenge není vlastně ani nijak těžká a velká část hráčů ji udělá „aniž by chtěli“, prakticky vám stačí mít pořádně udělaný Atlas.

Complete 100 Map Bonus Objectives

Pro splnění stačí mít 100 Map Bonus Objective za splnění map – více o map bonus objectivu můžete nalézt v našem článku ze série Jak na Atlas.

Allocate 40 Atlas Passive Skills

Tato část vás donutí získat a naklikat Atlas pasivní skilly – ty získáváte z bojů s Bossy u Maven v jednotlivých regionech. V každém regionu můžete získat 10 pasivních bodů. Pro splnění bude tedy potřeba udělat takto všechny 4 regiony.

Reach 8 Awakening Level

Toto je prakticky challenge, kterou uděláte bez nějakého snažení jen tím, že budete postupovat Atlasem. Awakening Level se odvíjí od počtu vložených Watchstonů do vašeho Atlasu, vložte do Atlasu 16 watchstonů a máte hotovo.

36. Complete Pinnacle Encounters

Pokud chcete jen peta za 36 challengí – doporučíme tuto vynechat a soustředit se na další. Pokud si ale chcete jít pro 40 ze 40, připravte se na pořádnou jízdu a nebo na shánění carry třeba na TFT Discordu. Challenge vás zavede k tomu nejtěžšímu, co ve hře můžete nalézt, se špatným buildem si tedy sami neškrtnete.

Flawless Breachstone

Nové typy Breachstonů, které padají z The Hidden invitačky u Maven (invitačka, kde jsou 4 Breach bossové). Flawless Breachstone je poté klasický Breachstone – jen o mnoho, mnoho těžší.

Domain of Timeless Conflict opened with at least four Unrelenting Emblems

Když už mluvíme o mnohem, mnohem těžším contentu, další část challenge je ještě horší. V 3.16 nám GGG nadělilo nové Legion Emblémy, které padají z klasické Domain of Timeless Conflict (tzv. 4-way, 5-way). Unrelenting Emblémy však tuto klasickou „4-way“ dělají extrémně těžkou a málokterý build je dokáže zvládnout.

Na druhou stránku, pro splnění vám doslova stačí jen zapnout 4-way se 4 Unrelenting Emblémy, lehnout si na zem a počkat, až doběhne čas. Sice proděláte přibližně 5 exaltů, ale challenge bude splněna.

Blight-Ravaged Map

Nový typ Blight map přinesl extrémně těžký content, který dokáže být ovšem extrémně jednoduchý, pokud správně využijete správných typů věžiček. Doporučujeme mrknout třeba na video od Tripolar Bear, kde vysvětluje, jak udělat Blight-Ravaged mapu jen díky věžím. Na druhou stránku, pokud máte toaster místo počítače, tak blight-ravaged mapu sami prostě nedáte už jen díky extrémnímu propadu FPS. Na výkon počítače jsou Blight-Ravaged Mapy asi to nejhorší, co může v PoE být a při 5 FPS se vám budou věžičky stavět vážně špatně.

Wave 30 of The Simulacrum

Pro splnění této challenge vám stačí úspěšně dokončit 30. vlnu Simulacra. Zní to jednoduše, ale rozhodně to jednoduché není – třicátá vlna Simulacra je totální masakr a budete potřebovat buď velice specifický, nebo velice silný build. Na druhou stránku je spousta hráčů, kteří 30. vlnu Simulacra farmí a vám stačí, abyste byli přítomni jen na té 30. vlně – jakmile se dokončí, máte challenge hotovou.

37. Defeat the Feared Simultaneously

Tato challenge dokáže být velice těžká a zvládne ji jen opravdu dobrý build. Pokud nezvládnete Feared samostatně, s tímto módem tuto invitačku nezvládnete určitě. Pro splnění challenge je zapotřebí narollovat na invitačku mód, který říká, že všichni bossové budou uvolněni ihned na začátku a budete bojovat opravdu se všemi najednou. Pokud byste challenge potřebovali splnit, ale neměli byste na to dobrý build, doporučíme se mrknout po nějakém carry například na TFT Discordu.

38. Complete Deadly Encounters in Style

Další výzva, která nebude tak úplně jednoduchá a bude k ní potřeba slušný bossing build a trochu zkušeností se hrou. Stačí vám nicméně 3 z 5, a tak určitě není neudělatelná. Pro jejich splnění je ale zapotřebí bojovat s ikonickými a nejtěžšími protivníky ve hře – Uber Atziri, Aul, Sirus, Maven a Uber Elder. Poslední z fightů je asi také nejtěžší a doporučujeme jej vynechat, pokud si v tomto boji opravdu nevěříte.

Atziri, Queen of the Vaal in the Alluring Abyss without being hit by Storm Call

Pro splnění je zapotřebí porazit Uber Atziri (zelené fragmenty), aniž by vás hitnul její Storm Call. Dalo by se říci, že jde o nejjednodušší část z těchto 5 a měl by jí zvládnout každý lepší bossing charakter.

Aul, the Crystal King without being hit by Crystalline Fissures

Doby, kdy potkat Aula byla výhra v loterii, už jsou naštěstí dávno za námi. Díky tomu není tak těžké na něj natrefit i na vyšších úrovních delvu, kde je Aul relativně „jednoduchý“. Pro splnění je zapotřebí, aby vás nehitly Crystalline Fissures – modré pukliny, které putují po zemi, viz GIF v linku nahoře.

Sirus, Awakener of Worlds at an Awakening Level of 8 or more without being hit by any Spinning Negation Beams

Pro většinu lidí možná už docela jednoduchý bossfight, protože ho má spousta hráčů velice dobře zažitý – a pokud nejste mezi nimi, je velice jednoduché najít Sirus carry včetně této challenge. Pro splnění musíte porazit Siruse na Awakening Level 8 (všechny watchstony) a nesmí vás během boje hitnout „točící se laser“, který je v poslední fázi.

The Maven without being hit by Cascade of Pain

Ikonický boss současné Atlas expanze – pro splnění vás Maven nesmí hitnout svým skillem Cascade of Pain. Tomuto skillu není nijak těžké se vyhnout.

Uber Elder without being hit by Celestial Spheres or Tentacle Lash

Uber Elder je jeden z těch těžších bossfightů, protože je třeba sledovat 2 bosse s různými mechanikami najednou. Celestial Spehere jsou zlato-černé koule, které používá Shaper a Tentacle Lash zase chapadla, která používá Elder. Ani jednomu z těchto skillů není náročné uhnout v případě, že budete hrát v klidu a věnovat boji 100% pozornosti.

39. Master the Blood Crucible

Ve své podstatě „jednoduchá“ challenge na splnění. Vyžaduje jen spoustu času věnovaného hře. Pro splnění této challenge lze využít tipu od u/IgniumNoctis a běhat nízké tiery map na vyšších levelech nightmare.

40. Complete Endgame Grinds

Pro dokončení této výzvy stačí splnit 4 z následujících:

  • Level 100
  • Solo Delve 1000
  • Porazit 50 Izaro na levelu 83 – level 83 je ta nejsilnější verze z Harvestu
  • Dokončit 1000 rituálů
  • Dokončit 50 Synthesis map
  • Porazit 50 unikátních Abyss bossů

Pokud bychom pak měli vybrat, které challenges skipnout, tak to bude rozhodně Delve a Ritual. Delve je po změnách velmi náročný a Depth 1000 opravdu není málo. Tisíc Rituálů je pak obrovské číslo, ale pokud někoho baví Ritualy farmit, tak proč ne.

Na druhou stranu dostat se na level 100 není tak náročné například díky 5-way legion farming, 50 Synthesis map také není nijak náročné a 50 bossů v Abyssu lze také splnit poměrně jednoduše.

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments