První LE sezóna: Harbingers of Ruin

Pojďme se společně podívat co nového přináší EHG do oficiálně prvního cyklu do Last Epochu. Vzhledem k tomu, že nový Cyklus (jak jsou v LE sezóny nazývané) vychází již velice brzy, tak není čas ztrácet čas. Pojďme se tedy na to vrhnout.


Harbingers of Ruin přináší spoustu nových věcí. Od nového core obsahu, přes úpravu aktuálních mechanik, až po nový end-game obsah v podobě nových bossů.

Evade – „dodge roll“

Začněme však z lehka – ano, vývojáři přidávají mobility mechaniku „dodge rollu“. Vedle klasicého mobility skillu budeme mít i Evade. Jak pro všechny třídy postav, tak pro i pro veškeré transformace, takže třeba i druid ve formě medvěda bude moci Evade použít.

Během Evadu nebude vznikat imunita na utržené poškození, ani redukce nebo mitigace mimo základní defenzivní vrsty hry. Takže něco jako je Dash v Diablu 4.

Evade bude k dispozici již od levelu 1 a bude mít 2 použití se základním cooldownem 4 vteřiny. Za každý level postavy však získáme 0.5% cooldown recovery, takže na úrovni 100 jej budeme moci používat daleko častěji.

K tomu dostaneme i novou base pro boty, které mají v implicitu cooldown reduction, a nové unikátní předměty, které Evade modifikují. Třeba unikátní prsten, který jej změní na schopnost vyvolat kraby. Nebo unikátní boty, které přidají 1 použití, a poskytnou nám haste na krátkou dobu po použití.

Harbingers, Forgotten Knight a nový Pinnacle Boss

Srdcem nového pinnacle contentu se stanou Harbingeři a The Forgotten Knight. Včetně příběhového segmentu z minulosti The Forgotten Knight, Orenthia.

Do hry přibyde nová frakce, kterou budeme postupovat při plnění systému Harbingerů, kde nás na konci bude čekat výzva v podobě jejich velitele.

K tomu, abychom získali přístu k novému Pinnacle bossovi, budeme nejdříve muset porážet Harbingery. Ty budeme nacházet hluboko v Monolithu. Během postupu korupcí napříč různými Timelines budeme postupovat v rámci frakce, a budeme se přibližovat k jejich vůdci.

Ve chvíli, kdy porazíme Harbingery ve všech 10 Timelinách, otevře se nám portál k doposud nejtěžšímu souboji v Last Epochu. Jakale samotného hlavního bosse vyzvat? Během porážení Harbingerů budeme mít šanci na drop jejich očí (jop…).

Z prvních 10 unikátních Harbingerů bude toto oko jako zaručený drop, což mnám umožní 10 pokusů na poražení Pinnacle bosse, když se k němu dostaneme poprvé. Ve chvíli kdy porazíme všech 10 harbingerů, je můžeme vyzývat i nadále, abychm získali více očí – ale pozor, již nebudou garantovaným dropem.

The Forgotten Knight

Ve chvíli, kdy poprvé porazíme Harbingera, započne naše cesta s frakci Forgotten Knights tím, že nalezneme stejnojmenné NPC v jejím kempu nad Shattered Road. Právě od ní, The Forgotten Knight, dostaneme informace ohledně minulosti Harbingerů a Orenthie.

Frakce Forgotten Knights

Během postupu napříč Harbingery budeme progresovat také frakci Forgotten Knights, která je k dispozici jak pro Merchant’s Guild, tak pro Circle of Fortune hráče. Zvyšováním ranku s Forgotten Knights získáme unikátní rankové odměny, jako je zvýšení šance na drop unikátních Harbinger předmětů, lucky Blessing rolls, a zvýšenou šanci na drop nového craftovacího materiálu: The Glyph of Envy.

Pinnacle Boss

S Harbinger Eyes v ruce a poražením všech 10 Harbingerů se můžeme vydat k portálu za Shattered Road. Umístěním oka na oltář budeme vtaženi do Harbinger’s Domain, kde se utkáme s vůdcem Harbingerů a sluhou Orobysse – Aberrothem. Tento boj nás provede čtyřmi Erami, z nichž každá představuje unikátní arénu a nové schopnosti Aberrotha.

V Patchi 1.1: Harbingers of Ruin bude možné Aberrotha vyzvat ze začátku pouze v Online Cyklu, aby hráči měli příležitost nový boss fight přirozeně prozkoumat a naučit se jej. Jakmile bude boss poražen v Cyklu, bude Aberroth dostupný i pro Legacy a všechny Offline módy.

Obranné mechaniky bossů

Dynamické snížení poškození (DDR) bylo nahrazeno systémem Boss Ward. Jakmile boss přijde o předem určený počet HP, získá burst wardu, který poté postupně klesá. Tento nový systém má za cíl zlepšit vizuální zpětnou vazbu a zároveň zajistit, aby bossové nebyli příliš snadno porazitelní pro buildy s obřím DPS.

Díky tomu, že však Ward klesá rychleji čím déle je aktivní, neztíží hru buildům, které mají naopak DPS velice málo. Kromě změny z DDR na Boss Ward byly bossům také přidány další obranné mechaniky, jako je zvýšená odolnost vůči stunům a zpomalení.

Glyph of Envy

Nový craftící materiál, který urychluje progres skrze Timelines. Použitím Glyph of Envy na předmět získáme nejen vylepšení affixu, ale také stabilitu pro poslední Timeline, ve které jsme byli.

Glyph také relativně nekotrolovaně přerolluje celý item, kromě affixu, který jsme vybrali na upgrade. Ten jako jediný zůstane, ostatní affixy se změní a může se změnit i base předmětu.

Harbinger’s Needle

Nový malý idol, který je ale vlastně spíše spotřebním předmětem. Harbinger’s Needle umožňuje rychleji získat Gaze of Orobyss, což urychluje progres korupce v Empowered Timelines.

Nové unikátní předměty

Patch 1.1 přinese 30 nových unikátních předmětů, z nichž většina bude k nalezení běžným hráním, zatímco některé budou dostupné pouze skrze nové Harbinger bosse.

Nová herní mechanika „Nemesis“

Nemesis je nová herní mechanika v cyklu Harbingers of Ruin trochu podobná střetnutím s Exiled Mages, kteří již ve hře jsou. Už v kampani ale i v Monolith of Fate můžete narazit na Nemesis, což jsou padlí bojovníci. Při interakci s nimi se zobrazí okno s několika předměty a třemi možnostmi:

Banish

Zahnání Nemesis zruší setkání i nabízené předměty bez boje. Tím docílite toho, že při dalším setkání získáte novou sadu nabízených itemů a jiného bojovníka.

Challenge

Vyzváním Nemesis k boji získáte všechny zobrazené předměty, pokud bojovníka porazíte.

Empower

Posílení Nemesis zvýší sílu bojovníka, ale po porážce nedropnou předměty. Namísto toho budou při dalším setkání předměty vylepšeny. Takto je můžete vylepšit až dvakrát.

Egg of the Forgotten

Nemesis mohou mít místo jednoho z itemů také Egg of the Forgotten. Okamžitým vyzváním získáte náhodnou unikátku. Alternativně můžete vejce nahradit svým unikátem, který se posílí a může získat Legendary Potential nebo se rovnou stát Legendárkou s náhodnými affixy.


Nový cyklus Last Epochu s názvem Habingers of Ruin a všemi výše uvedenými novinkami vychází již 09.07.2024.

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments