Nevíš co hrát na startu? Zkus jeden z těchto buildů – PoE 3.21 League Start Buildy

Nová expanze Crucible vypadá velice dobře – jaký build ale zvolit na start ligy? Na tuto otázku máme snad odpověď! Připravili jsme pro vás seznam několika buildů, které si myslíme, že by mohly být solidní league startery. Pojďme se na to tedy podívat!

Jaký build bude vhodný?

Zde vždy plně záleží na tom, čeho budete chcete v nové lize dosáhnout a jaké máte požadavky na první build dané ligy. Chcete build, který zvládne veškerý content (kdo by nechtěl, že?), nebo už nyní víte, že se budete chtít zaměřit na bossing nebo čistý mapping?

Ačkoliv doporučíme vynechat tu poslední možnost, výběr vašeho buildu by měl odrážet to, co chcete opravdu dělat. No a i když se najde několik buildů, které zvládnou na malém budgetu vše – najdou se i buildy, které jsou sice naprosto skvělé na mapping, ale bossové už nejsou nic moc.

Zapomenout bychom neměli ani na to, jak se bude chovat ligová mechanika. Pokud chceme tedy maximalizovat zisky z této mechaniky, měli bychom vybírat build, který je schopen okamžitě reagovat na spawn monster. Tedy miniony nebo totemy.

Ověřené buildy, kterými nic nezkazíte

Níže naleznete výběr naší redakce – buildy, o kterých si myslíme, že vás leaguestartem provedou lépe než jiné.

Pohxův Righteous Fire Juggernaut (prezentuje Zizaran)

RF je velmi jednoduchý mapovací build s velice dobrou guide od Pohxe. Je to v podstatě takový walking simulátor, který hráčům umožňuje výběr sekundárních skillů. Tento build je schopen zvládnout veškerý content.

V updatu 3.21 je RF Jugg ještě více tanky a navíc – bude daleko jednodušší tenhle build „rozjet“ hned od startu!

YouTube player

Pokud máte chuť zahrát si nějaký minion build, níže najdete zbrusu nové guidy od Ghazzyho. Moc lepších guide na miniony jen tak nikde nenajdete a bylo by bláznovství je zde neuvést. No a pokud chcete hrát minion build jen „napůl“, má pro vás Ghazzy taky jednu variantu, která bude velice silná – Dark Pact.

YouTube player
YouTube player
YouTube player

Explosive Arrow totemy jsou už několik lig osvědčené a pořád funkční. EA je jedním z top league starter skillů, má však svá ALE.

Je to totem build, je to delayed damage skill – musíte tedy čekat, než se damage udělí. Pokud nemáte rádi tento playstyle, nenechte se napálit a vyberte si raději jiný build.

YouTube player

Překvapuje někoho že zde uvádíme Toxic Rain? Tento skill se league startuje již několik lig a nikdy nezklamal. Guide od Zizarana je navíc vždy sázkou na jistotu.

YouTube player

Pokud budete mít chuť spíše na „klasický“ build s lukem, můžete vyzkoušet Lightning Arrow Championa! Lightning arrow dostalo svou vlastní Vaal verzi skillu, nehledě na to, že bow skilly budou teď lepší prostě všechny díky + arrows ve stromě.

YouTube player

Je libo hrát melee? Snad jediné melee, které je hratelné, pokud nejste masochysti a je ověřené a funkční? Tak zkuste tento Boneshatter od Gorathy.

YouTube player

Cold DoT buildů je velká spousta, z různých Ascendency a od různých tvůrců. Věříme, že bude tedy fér vám zde nabídnout více variant. Ať už si vyberete Elementalistku od Jungroana nebo Trickstera od Zize, neuděláte špatně.

Tyto buildy jsou velice univerzální, relativně tanky a dokážou probíhat rychle mapy i porážet bosse.

YouTube player

Spark dostal jemný nerf, ale stále je to velmi spolehlivý a funkční build. Chcete-li s tedy dívat na elektrické pavoučky a likvidovat jednoho enemáka za druhým, zkuste tento build.

YouTube player

Neexistuje league starter vlákno, kde bychom nedoporučili tento lety ověřený guide. Enki a jeho Arc witchka provází nové hráče hrou již několik let. I když už dnes po těch všech nerfech není to co bývala, stále ji lze považovat za více než vhodnou pro start do nové ligy.

Jedná se o Ignite build, který používá Frost Blink k bleskovému pohybu po mapě, ignitování nepřátel a zároveň používá Fire Trap pro souboje s bossy. Tento build se velmi dobře scaluje s currencí kterou do něj zainvestujete.

YouTube player

Pro jaký build jste se rozhodli? Máte nějaký osvědčený leaguestarter, který jsme nezmínili? Pokud ano, podělte se o něj s námi do komentářů!

5 1 vote
Hodnocení článku
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kmínek
Kmínek
7. 4. 2023 18:11

Enkiho witchku bych už nedoporučoval. I přes veškerou snahu autora je to zastaralý build