Ultimátní výzva přichází!

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Je to již pár dní, kdy jsme měli možnost se podívat na první teaser přicházející ligy Ultimatum. V minulém článku jsme debatovali o tom, co by mohlo být náplní ligy, a jak by vlastně mohla fungovat. Splnilo se něco z oných předpovědí? To se dozvíte v dnešním článku.

Není to Doryani

Bohužel civilizace Vaalu se s největší pravděpodobností nevrací, nebo minimálně ne v té formě, kterou jsme probírali v minulém článku. Postava, nebo spíše entita, okolo které se bude točit lore celé příští ligy totiž není Doryani, ale jakýsi Chaos.

Ano, opravdu se tak jmenuje a prostředníkem této entity je Trialmaster – postava, s hlavou, co vypadá jako obří Chaos Orb, kterou nám GGG vyzobrazilo již v původním teaseru. Jestli se potkáme se samotným Chaosem, to nikde řečeno nebylo.

Je to něco jako v Matrixu

Vzpomínáte si na Morphea, který dával vybrat Neovi mezi červenou a modrou pilulkou?

Dost podobně bude fungovat nová ligová mechinka Ultimatum. Trialmaster stejně jako Morpheus vám dá na výběr ze dvou možností. Odměnu nebo výzvu? Každá výzva má pak své modifery a vy si můžete vybrat jeden ze tří, který budete muset absolvovat.

Když uspějete ve výzvě, přijde odměna a kolo se opakuje. Buď si vezmete loot, který jste si vybojovali, nebo ho celý znovu „vsadíte“ a pokračujete dál – s tím, že když zemřete, přijdete o všechno. V endgame mapách budeme takto moci splnit až 10 výzev v rámci 1 Ultimata a Rory, jeden z vývojářů, na Baeclastu zmínil, že 10. výzva bude fakt peklo. Všechny zvolené módy se totiž přenáší i do další výzvy.

Modifierů výzev má být kolem 15. Prozatím známe jen těch pár, které nám odhalili, ale vypadá to, že budou velmi kreativní a nebude to jen modifer ve stylu monstra mají o 456% víc HP nebo damage. Příkladem je třeba mód Hindering Flasks, který způsobí, že použití flašky přeruší efekt všech vašich ostatních.

Všechno nebo nic

Aby toho nebylo málo, tak v endgame budou padat Inscribed Ultimatums, což jsou mapy, které hostí další velkou výzvu s několika modifiery. Když tuto výzvu splníte, dostanete zpět uvedenou odměnu.

V případě níže tedy vsadíte 1 exalt a dostanete zpátky dvojnásobek. Objeví se ale i Ultimata, kde budete moci obětovat nějakou fakt špatnou unikátku a zpět dostat unikátku úplně jinou – daleko hodnotnější. Tyto modifiery lze navíc tradovat s ostatními hráči, lze tak jít cestou prodám a nebudu riskovat, či koupím a mám easy profit.

První co hned vzešlo na mysli bylo: „double mirror“, nicméně s tím, že je přesně daný „vstup“ za tuto výzvu, tak lze očekávat, že těchto výzev s mirrorem asi moc nebude, a dostanou ho tak jen ti nejšťastnější z hráčů.

Jaký máte názor na novou ligovou mechaniku a co dalšího vás překvapilo v oznámení? Dejte vědět do komentářů.

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments