Jak budou v D4 fungovat Sezóny? Souhrn Livestreamu

Stejně jako minulý měsíc i v květnu proběhl livestream vývojářů Diabla 4. Tentokrát nám prozradili mnoho o tom, jak budou fungovat sezóny, Battle Pass a něco málo o nadcházejícím Server Slamu. Pojďme se podívat na výběr toho nejdůležitějšího, co v livestreamu zaznělo!

Server Slam

V pátek 12.05. ve 21:00 našeho času začíná další „beta test“ Diabla 4, který je dostupný pro všechny zdarma – i když nemáte D4 ještě koupené. Více o něm se můžete dozvědět například v našem článku Diablo 4 Server Slam je již za rohem!

Důležité je však zmínit, že Server Slam bude mít již aplikovaný update obsahující různé balanční změny, těmi je například nerf některých buildů, vylepšené layoutu Dungeonů a podobně.

Sezóny v Diablu 4

Tím největším tématem však byly sezóny v D4 – jak budou fungovat, co budou obsahovat a mnoho dalšího se pokusíme sesumírovat níže. Hned ze startu je však nutné říci, že při spuštění Diabla v červnu však nebudeme hned hrát „Sezónu“.

Sezóny všeobecně

 • První sezóna začne nejdříve v polovině července.
 • Detaily první sezóny zatím nejsou známé – Blizzard se o ně s námi poděli až po spuštění D4 v červnu.
 • V plánu je, že vývojáři budou vydávat 4 Sezóny za rok.
 • První dvě sezóny určitě nebudou mít žebříček (leaderboard), ale možná se objeví v těch následujících.
 • Každá sezóna by měla mít velice specifickou tématiku.
 • Sezóny budou obsahovat Seasonal Questlines – menší quest linku, která bude souviset s tématikou sezóny.
 • Seasonal Questlines nebudou primárně rozšiřovat hlavní dějovou linku Diabla 4. To si chtějí vývojáři nechat na větší Expanze.

I když tedy skipneme kampaň (více níže), nepřijdeme o žádný „story“ content, jelikož Seasonal Questlines nebudou součástí hlavní kampaně. Nemusíte se tedy bát v nové sezóně kampaň skipnout.

Pří startu nové Sezóny

 • Abychom si užili novou Sezónu, budeme muset hrát novou „seasonal“ postavu a začít od levelu 1. Naše staré charaktery z předchozích sezón však nikam nezmizí a půjdou hrát mimo sezónní content.
 • Jakmile jednou (kdykoliv) v Diablo 4 projdete základní kampaní, budete ji moci na startu sezóny přeskočit.
 • V případě přeskočení kampaně začneme s levelem 1 rovnou v Kyovashadu a nemusíme plnit story questy a můžeme si dělat prakticky „co chceme“.
 • Zároveň také platí, že jakmile si jednou (kdykoliv) v D4 odemkneme Mounty, budeme je mít odemčené již navždy pro všechny postavy na jakémkoliv levelu.
 • Stat bonusy (int, dex, str,…) za objevování Altars of Lilith jsou taktéž permanentní i skrze sezóny a stačí je odemknout jednou.

Jakmile si tedy Diablo 4 projdete plně jednou – třeba při spuštění v červnu – bude levelení v následujících sezónách relativně rychlé. Můžeme skipnout kampaň, budeme mít hned dostupného Mounta a stat bonusy z oltářů.

Obsah Sezón

 • Sezóny budou přinášet různé nové herní mechaniky, které hru dokáží výrazně obohatit. Zde vidíme snahu vývoje sezón po vzoru „lig“ z Path of Exile.
 • Přidané mechaniky budou exkluzivní pro danou Sezónu. To, jestli se dostanou časem do core hry nebo ne bude záležet na jejich úspěšnosti (jak u hráčů tak vývojářů). Opět zde vidíme paralelu s Path of Exile ligami, což není vlastně vůbec na škodu.
 • Sezóny budou také obsahovat „Season Journey“, kterou můžeme znát z Diablo III. Odměnami nám budou například i Legendární Aspekty.
 • Narozdíl od Diabla 3 nebudeme však v rámci Season Journey nutně muset plnit všechny „úkoly“ – vždy jich bude více, než je potřeba na postup do dalšího „kapitoly“, a budeme si tak moci vybrat ty, které se nám budou plnit nejlépe.
 • Sezóny budou také obsahovat QoL updaty a případně větší změny.
 • Menší balanční změny budou zřejmě probíhat i v průběhu Sezón.
 • Můžeme také očekávat obsah, který obohatí endgame, abychom se jen neustále nenudili v těch samých dungeonech každou sezónu.

Na první pohled se zdá, že vývojáři chtějí ze sezón vyždímat více, než to kdy dělali v rámci Diabla 3 a systém D4 sezón více připomíná systém lig v Path of Exile, což je jen a jen dobře. Není se však čemu divit, sezóny budou pro Blizzard velkým zdrojem příjmů – a to primárně díky Battle Passu.

Battle Pass a Season Blessings

Battle Pass bude přímo spjatý se sezónami v Diablu 4, ale nebojte – naštěstí nebude ani trochu P2W. Více v naleznete v článku: Potvrzeno: D4 Battle Pass nebude obsahovat P2W, kde jsme se o něm již více rozepsali.

Součástí sezóny a BattlePassu budou nicméně Season Blessings. Ty by se daly označit za buffy, které nám během sezóny budou různě pomáhat. Jaké Blessingy si zvolíme bude čistě na nás – na to, abychom je aktivovali či vylepšovali však budeme potřebovat Smoldering Ashes právě z Battle Passu.

Prozatím ještě není jasné, jestli půjdou naše volby vyresetovat – pevně však doufáme, že ano. Byla by škoda dát body do bonusu na zvýšení XP a pak nemít možnost je přerozdělit třeba do bonusu k délce trvání Elixírů.

Pohled na detaily z livestreamu od českých tvůrců

Livestream samozřejmě neušel pozornosti ani českým tvůrcům a streamerům. Níže přikládáme záznam livestreamu ArcadeBulla, který stream vývojářů sledoval a komentoval živě. Případně se můžete mrknout na souhrn všech novinek od Viktora.

YouTube player
YouTube player
5 4 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments