D4 na BlizzCon – co vše jsme se dozvěděli?

Diablo IV expanze Vessel of Hatred, lehký náhled na Season 3, konečně pinnacle obsah a mnoho dalšího nám Blizzard představil na BlizzConu v rámci prezentace k D4. Pojďme se společně podívat na to nejdůležitější.

Věci, kterých se dočkáme ještě v S2

Máte v Season 2 už „vše hotové“ a nemáte co dělat a jste z toho tak trochu smutní? Nezoufejte, Blizzard pro nás chystá přídavky do Season of Blood, které nám budou postupně dávkovat.

Unikátní Malignant prsteny

Chybí vám některé malignant síly z první sezóny D4? Nám také – hlavně u Necromancerů! Nové malignant prsteny jsou odpovědí na tuto tužbu a dočkáme se jich příští týden 7.11.

Čeká nás celkem 5 unikátních prstenů – pro každou classu jeden. Je potvrzeno, že pro Necromancery se díky prstenu vrátí Sacrilegious power – tedy automatické používání Corpse skillů.

Vylepšení Enchantingu itemů

Čeká na nás také vylepšení Enchantingu, tedy jediné možnosti nějak upravovat naše itemy. Nečekejme však nic závratného nebo nějaké „novoty“ – čeká nás spíše úprava směrem do minulosti k D3.

Není to nic extra a něco, v co bychom doufali, ale lepší než nic. Nyní alespoň již uvidíme možnosti enchantu dříve, než zaplatíme goldy. Zároveň se také budeme moci ve hře podívat na všechny možnosti, které se mohou na daném itemu při enchantingu gearu objevit.

Abattoir of Zir – Pinnacle event pro S2

Ačkoliv je Diablo směrováno spíše na casual hráče, baví i spoustu „hardcorovějších“ hráčů. Problém je, že jen na velice krátkou chvíli, protože pak nemají již co dělat. První vlaštovka nějakého pinnacle obsahu pro tyto hráče je však konečně tady!

Abattoir of Zir bude event běžící po dobu 6 týdnů a začne 05.12.2023. Cílen je dle Blizzardu na hráče, kteří dosáhli levelu 100, zvládli v pohodě Uber Duriela a už nemají co dělat. Zmíněno bylo také to, že Abattoir bude opravdu těžký a vývojáři jsou připraveni i na level 100 Ball Lightning Sorcky.

Odměnou nám bude unikátní Paragon Glyph, který půjde levelovat jen v Abattoiru a to až na level 200. Zde jsou statistiky glyphu, které se nám podařilo z prezentace rozluštit:

Tears of Blood level 1
Radius Size: 4
Next Radius Increase at Level 50
Bonus:
For every 5 Core Stats purchased within range, you gain 2.0%[x] increased damage
Grants 50% bonus to all Rare Nodes within range. Bonus increases by 10% every 10 levels.

Midwinter Blight – event na svátky

V průběhu prosince nás taktéž čeká event Midwinter Blight, který se bude točit kolem zasněženého Fractured Peaks. O eventu se zatím nic moc neví, kromě toho, že si máme dávat pozor na „Red-Cloaked terror“. Více se snad dozvíme ve vývojářském Campfire chatu.

Náhled na Season 3

O sezóně 3 se toho zatím nic moc neví. Jistotou však je, že bude obsahovat žebříčky, které budou navázané na týdenní challenge dungeon zvaný The Gauntlet. Co bude obsahem Gauntletu, jestli bude žebříček založen na časech nebo nějakém skóre není zatím jasné.

Ti nejlepší se však každý týden dostanou do Hall of the Ancients, kde budou jejich úspěchy zaznamenány již navždy, a stanou se tak součástí Diablo 4 historie.

Expanze Vessel of Hatred

Oznámení první expanze pro D4 bylo očekávané. No a pokud jste pátrali po okrajích internetu, již v minulých týdnech jste mohli narazit na různé leaky, které odhalení víceméně potvrdilo.

YouTube player

Čeká nás „výlet“ do džungle, rozšíření dějové linky, které bez pochyb bude zahrnovat Mephista a potvrzena je také zbrusu nová classa, která nikdy dříve v sérii Diablo nebyla. Díky leakům máme i celkem dobré tušení o jejím názvu a tématice. Další případné bádání však necháme na vás.

Potvrzeno bylo také to, že prioritou je dát současné Diablo 4 „dokupy“ a teprve poté se může vydávat expanze. Což slyšíme velice rádi! Další větší detaily o expanzi můžeme očekávat v létě 2024 a vydání se směruje až ke konci roku 2024.


Jak se vám Diablo 4 novinky oznámené na BlizzConu líbí? Čekali jste něco více, nebo jste naopak překvapeni?

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments