Plní Blizzard své sliby? Diablo 4: Mega Patch

Není tomu tak dlouho, co Blizzard hostoval campfire chat několika vývojářů oblíbeného Diabla 4. Mimo jiné zde také slibovali spoustu změn gameplaye, které nás v průběhu následujících dnů až měsíců čekají. Dodržují ale to, co slíbili? To se dozvíte v dnešním článku!

Update class

Mega patch s sebou přináší i první velký buff VŠECH CLASS. Ano, čtete správně! Všechny classy dostávají boost v podobě posílení poškození jejich abilit, ponížení resource costu nebo snížení cooldownů u jejich abilit.

Jedná se jen o malé procentuální úprav hodně abilit, což na první pohled nemusí vypadat nějak mocně, ale když si vezmete v potaz, že opravdu došlo k boostu skoro všeho, nějaké změny to opravdu udělá. Věříme, že tímto krokem dojde k vytvoření nových buildů, kterými budete moci brázdit vylepšený endgame.

Úpravy hry

Zkušenosti

Jedním z obrovských problémů late-gamu D4 je prostě to, že hra je opravdu grind. Což samo o sobě není vůbec problém, ale ten grind musí být zábavný. To bohužel v tuhle chvíli není, a protože každý hráč chce dosáhnout nejvyššího levelu co nejdříve, najde si k tomu svojí nejjednodušší cestu. Což do nedávna byly obyčejné dungeony, protože endgame aktivity za to vůbec nestály. To se ale s tímto mega patchem mění!

  • Znatelné zvýšení zkušeností z monster a po kompletaci Nightmare dungeonu
  • Helltide truhly dávají mnohem více zkušeností po jejich otevření
  • Whispers také dávají mnohem více zkušeností

Z úprav hry tedy můžeme vidět, že se Blizzard snaží dodržet svůj slib o boostnutí Nightmare dungeonů a také trochu zpestřit grind v endgamu.

Obecné změny

  • Hráči se mohou teleportovat do Nightmare dungeonů rovnou z mapy!
  • Helltide bossové dropují lepší loot
  • Týdenní chesta z world bossů již nemá level omezení k tomu, aby šla otevřít

Možnost teleportace do Nightmare dungeonů je opravdu velké QoL. Toto společně se zkušenostmi bylo nejvíce skloňované téma v posledních týdnech a obojí je tak opraveno. Zdá se tedy, že Blizzard opravdu naslouchá své komunitě! Jak dlouho to ale bude trvat? Napište do komentářů, co si o tom myslíte.

4.5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments