První Season v Diablu 4! Bude vůbec zábavná?

Diablo 4 je venku již nějaký ten pátek a mezi hráči má vcelku pozitivní odezvu. Endgame je tedy trochu repetetivní, ale to není nic, co bychom od ARPG her nečekali. Blizzard však oznámil novou sezónu, která by měla některé tyto problémy vyřešit. Stane se tak?

Kdy a kde?

První sezóna začne již za několik dní a to 20. července v 19:00 našeho času. Ponese název Season of the Malignant a seznámí nás s Cormondem, který bude sloužit jako hlavní postava tohoto rozšíření. Setkáme se s ním v Kyovashadu a bude to právě on, kdo povede naše tažení proti prokletým monstům.

Jak to bude fungovat?

Jakékoliv elitní monstrum ve světě může být postiženo nákazou (Malignantem). Kdykoliv je pak takové monstrum poraženo, upustí Malignant Heart. Hráč pak může pomocí Cage of Binding udělat rituál a přivolat silnější verzi monstra, ze kterého srdce vypadlo. Jakmile je toto monstrum poraženo, padne z něj další srdce, které už však můžeme využít k vylepšení našeho amuletu nebo prstenů.

Malignant Heart pak budou fungovat jako legendární affixy a jejich cílem je vytvořit větší build diversitu tím, že budou přidávat nesmyslně silné schopnosti našim postavám. Celkově bude přidáno 32 srdcí, které budou rozděleny do 4 typů dle barvy socketů, do kterých je půjde vložit. Jeden typ pak bude univerzální a půjde vložit do libovolné barvy.

Zasocketované srdce pak lze v předmětu nahradit, ale ne vyjmout. Kdykoliv tedy budete chtít udělat změnu, je třeba počítat s tím, že o původní srdce přijdete. Pochopitelně čím silnější monstra budete zabíjet, tím lepší srdce budou padat.

Nový boss

Jedno z mála rozšíření endgamu, na které spoustu hráčů čekalo, je nový endgame boss. Na toho můžeme narazit během čištění Malignant Tunnelů, což je dungeon, kde se spawnuje více Malignant monster a zároveň zde můžete craftit vaše srdce.

Mimo obrázku a jména (Varshan the Consumed) však o bossovi nic jiného neznáme.

Season Journey

Season Journey je nová a komplexnější mechanika v Diablu 4, která přináší nové úkoly, příběhový obsah, nové postavy a herní eventy tak, aby hráčům poskytovala příležitost k farmení různých herních zdrojů.

Progress skrze Season Journey bude přidávat Favor – zdroj, díky kterému budeme progresovat battle passem. Celkově bude obsahovat 7 kapitol a odměnou za splnění budou různé legendární aspekty, tituly a hlavně Scroll of Amnesia, který bude kompletně resetovat Skill Tree a Paragon Board.

Jak budou všeobecně fungovat seźony a Battle Pass se můžete dočíst také v našich článcích Jak budou v D4 fungovat Sezóny? Souhrn Livestreamu a Jak budou v D4 fungovat Sezóny? Souhrn Livestreamu.

Jak se Vám zamlouvá první sezóna v Diablo 4? Čekali jste více? My v redakci určitě, ale i tak se těšíme na to, co všechno s sebou Season of the Malignant přinese.

5 3 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments