Skipnutí kampaně v Diablo 4?! Má to ale háček!

V nejnovějším vývojářském updatu pro Diablo 4 Blizzard odhalil některé nové možnosti personalizace našich postav, vylepšení stromu dovedností a mnoho dalšího. Mimo mnoho dalšího se také objevila zmínka o možnosti přeskočit kampaň!

Přeskočení kampaně

Pozorní sledující si mohli ve videu všimnout záběru, kde při vytváření postavy byla možnost skipnout kampaň. Blizzard tento fakt i oficiálně potvrdil. Ale má to háček!

Tlačítko umožňující přeskočit repetitivní příběh a vpustí hráče do světa endgamu, je jedna z věcí, kterou například v PoE požadují hráči již delší dobu. To jestli by měla smysl však není předmětem tohoto článku, ale jistě by to šlo nějak vymyslet.

Kde je ten háček?

Tlačítko nebude dostupné hned od začátku hry. Hráči si ho musí totiž zasloužit. Kampaň ve všech ARPG hrách je nemyslitelně spojená s tím, že roste síla vaší postavy, která se tak připravuje na její endgame. Cílem je hráče nejenom naučit základy oné hry, ale nalootovat ho, aby dokázal obstát nástrahám, které ho ho na konci hry čekají.

Pokud ale jednou kampaň dokončíte, otevřete si tím tlačítko pro skip. Podrobnosti toho, jak to bude fungovat, však ještě nebyly odhaleny. Nevíme tak, co se po stisknutí tlačítka stane. Dostaneme se do volného světa, kde budeme moci levelovat bez nutnosti plnit questy?

Bude to platit i pro sezóny?

Další otázkou je, zdali toto tlačítko bude funkční na začátku sezóny. V Blizzardu totiž potvrdili, že s příchodem nových sezón budou rozšiřovat i příběh hry, a tedy i kampaň. Dávalo by pak smysl, že by nás nutili dělat kampaň každou sezónu. To by ale stále neměl být problém!

S launchem Diabla 4 tak zůstává ještě spousta nezodpovězených otázek. To, že nebudeme nuceni hrát stále dokola kampaň, je však pro spoustu hráčů příjemná zpráva. A my se těšíme na další takové.

5 1 vote
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments