Jak na Endgame v Last Epochu – část 2.

V tomto článku se společně podrobněji podíváme na empowered monolith a corruption. K čemu je to dobré a jak okolo toho hrát. Pokud jste ještě neviděli základy endgamu vysvětlené v článku Jak na Endgame v Last Epochu – doporučujeme nejdříve mrknout právě na něj a pak se vrátit sem.

Co to vlastně Empowered Monolith je, a jak se liší od základních?

Empowered Monolith je rozšířenou verzí základních Monolithů. Mezi rozdíly patří úroveň obtížnosti. Zatímco v základních verzích mají jednotlivé Timeline různé úrovně od levelu 58 až do levelu 90, v Empowered Monolithu jsou všechny vždy na úrovni 100.

I přesto, že empowered monolith vyžaduje nasbírat více stability pro možnost souboje s bossem, není zde potřeba dokončovat předcházející dva úkoly. Narozdíl od základního monolithu, kde je dokončit musíme pokaždé, kdy bosse chceme zabíjet.

Další rozdíl je v modifikátoru jménem Corruption. Ten v základních Monolithech začíná na stupni 0 a můžeme se dostat do maxima 50. Oproti tomu v Empowered monolithu začínáme rovnou na stupni 100 a není zde žádná maximální hranice.

Corruption – co to vlastně je a jak funguje?

Jak jsme již zmínili, corruption je jakýsi modifikátor Echoes. Upravuje především životy a poškození monster, zvedá šanci na nalezení lepších předmětů a zvyšuje zisk bodů zkušeností. Mimo to také upravuje samotný monolith a s rostoucím corruptionem se také zvyšuje pravděpodobnost k nalezení echoes s exkluzivní odměnou. Každá Timeline má poté vlastní progres corruption.

Zvyšování corruptionu v Timeline

Když už tedy víme, co to ten corruption je a jak funguje, pojďme si říct, jak ho navyšovat a efektivně okolo tohoto modifikátoru hrát.

Během procházení Timeline můžeme narazit na Echo of a World. Výše corruptionu, který toto Echo přidá záleží na 3 aspektech.

1) Jak daleko od centra sítě se echo nachází

Podobně jako se stabilitou, i Echo of World přidá víc corruptionu, pokud se nachází dál od středu sítě.

2) Počet zabitých Timeline bossů v jedné konkrétní Timeline

Po zabití bosse v empowered timeline získáme Gaze of Orobyss. Každý pak přidá +9 corruption

3) Bonus corruption za nejvyšší Corutpion napříč všemi empowered Timeline

Pokud jsme již v nějaké empowered Timeline progresovali corruption a potřebujeme nyní Timeline změnit, budeme v nové Timeline získávat corruption rychleji.

Detaily efektů corruption na jednotlivé Echoes

Výše jsme již zmínili, že corruption zvedá hlavně poškození a životy monster v jednotlivých Echoes. O kolik je ale zvedá a co jsou další benefity zvyšování corruption? Pojďme se podívat, jaké efekty mají konkrétní výše tohoto modifikátoru.

100 corruption: 60% more monster damage and health

200 corruption: 170% more monster damage and health

300 corruption: 281% more monster damage and health

500 corruption: 505% more monster damage and health

Jak můžete vidět, rozdíl mezi poškozením monster na 100 corruption a 500 corruption je obrovský! Zvyšování corruption je tedy skvělým testem pro sílu vašeho buildu – ale není to jen o obtížnosti.

Čím vyšší corruption, tím více expů budete dostávat a budete mít lepší dropy, jelikož corruption zyvšuje i raritu. Vyšší corruption zároveň zvyšuje šanci na zíksání Legendary Potential na unikátkách a vyšší Weaver’s Will hodnoty na Weaver unikátkách

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments