Jak jednoduše vytvořit perfektní lootfilter do LE

Lootfilter v ARPG hře? A ještě k tomu zabudovaný přímo do hry a jednoduchý na úpravu? Ano – to je Last Epoch. Pojďme se podívat na to, jak si perfektní filtr přímo ve hře vytvořit!

Lootfiltery přímo ve hře

Pokud máte rádi ARPG hry, nebude pro vás novinkou, že je ve spoustě z nich možnost nějak filtrovat loot, který vám padá. Některé hry je mají jednoduché a přímo ve hře, některé mají komplexní filtry, které je potřeba složitě vytvářet mimo hru (ano, mluvíme o PoE).

Last Epoch je vlastně takovou kombinací obou těchto případů – máme lootfiltery přímo ve hře, které je ve hře možné upravovat a přitom je možné (ale ne nutné) vytvořit klidně celkem komplexní filtr na loot.

Lootfiltery můžeme ve hře buď rovnou vytvářet, nebo si můžeme klidně importovat již někým vytvořený filtr a ten případně dále upravit.

Pozor na stažené lootfiltery

Než přejdeme k tomu, jak filtery fungují a jak je nastavit, hodí se zde zmínit lehké upozornění. Díky filtraci na jednotlivé módy je lootfilter každého hráče trochu jiný. Každý build může mít vlastní lootfilter hodící se čistě pro tento build.

Dejte si tedy pozor, pokud budete importovat kdejaké filtery, protože se může stát, že se vůbec nebudou pro vaši postavu hodit a skryjí vám předměty, které potřebujete sbírat.

Vytváření lootfilteru v Last Epoch

Pojďme se podívat, jak můžeme lootfilter jednoduše vytvořit, upravit a jak fungují jednotlivá pravidla. Tyto základy poté můžete klidně aplikovat na již stažené lootfiltery a dál je upravovat podle toho, co zrovna potřebujete ve hře vidět za itemy.

YouTube player

Pokud raději konzumujete obsah ve video formě, můžete mrknout na video výše, které lootfiltery v LE vysvětluje a kde najdete i „základní“ filtery pro vaší případnou úpravu.

Filtrování podle konkrétních módů na itemu

Velkou výhodou filtrů v Last Epochu je ten fakt, že ve hře padají itemy již identifikované. Díky tomu je možné filtrovat věci podle konkrétních módů/affixů na těchto předmětech. Potřebujete na svého mága nějaký ten cast speed? Není problém – zvýraznit si můžete věci s cast speedem! Nebo je můžete pro změnu schovat!

Kolem tohoto faktu se bude točit celé nastavování filtrů. Stačí dodržet pár základních pravidel a můžete si jednoduše vytvořit filtr přesně pro váš build.

Pravidla lootfilterů

Pro začátek je potřeba pochopit, že lootfiltery v Last Epoch mají vlastně jednu věc, na kterou byste měli vždy pamatovat. To, co je nahoře, má prioritu. Jinými slovy, pokud budu mít 10 pravidel v lootfilteru, ale úplně nahoru dám „HIDE ALL ITEMS“ – ve výsledku vůbec nic neuvidím.

Na obrázku výše jsou 2 pravidla „Show all Unique items“ a „Hide all items„. Výsledkem takovéhohle filteru by bylo, že uvidíte na zemi pouze unikátky a vše ostastní vám hra skryje. Kdybychom Hide all items přesunuli nahoru, neuvidíme vůbec nic.

Přidání a úprava pravidel

Jednotlivá pravidla můžeme přidat kliknutím na Add Rule. V novém okně si poté můžeme zvolit nastavení Visibility, která jsou následující:

  • Show – nechá předmět, aby se zobrazoval.
  • Hide – schová předmět z obrazovky.
  • Recolor – nechá předmět, aby se zobrazoval + mu můžeme nastavit konkrétní barvu.

Následně je zapotřebí nastavit, co chceme aby toto pravidlo upravovalo. Chceme změnit vzhled dropnutých unikátek? Nebo chceme změnit vzhled konkrétního modifikátoru, pokud se objeví na itemu? Třeba „increased health“?

Toto nastavíme přidáním jednotlivých podmínek pomocí tlačítka „ADD CONDITION“ a zde si budeme moci vybírat podle následujících věcí:

  • Affix – filtrujeme podle konkrétních modifikátorů na itemu (fire damge, health, mana apod.)
  • Class Requirement – filtrujeme itemy, které mají požadavek na konkrétní herní classu.
  • Level – filtrujeme podle toho, jaký level psotavy po nás item bude požadovat.
  • Rarity – filtrujeme podle rarity (normal, magic, rare, exalted, unique, set).
  • Item Type – filtrujeme podle typu předmětu (helmy, rukavice, boty,…)

Na obrázku výše jsme tedy nastavili, že chceme aby všechny unikátní itemy, které dropnou, svítily na zemi žlutě.

Filtrování podle Affixů

Největší roli v nastavování filterů bude mít filtrování podle affixů – tedy jednotlivých modifikátorů na předmětech, které nám padnou.

Jakmile zvolíme filtrování podle Affixů a klikneme do pole Affixes na pravé straně, budeme si moci zvolit konkrétní módy, které chceme tímhle pravidlem ovlivnit. Třeba věci, které mají něco společného s Health jako na obrázku níže.

Pokud takto uložím toto nastavení, hra bude zvýrazňovat žlutě veškeré itemy, které mají na sobě alespoň jeden stat, který budou healthy. No a přesně takto si můžete pro vaši postavu zvýraznit věci, které opravdu chcete vidět.

Komplexnější lootfiltery

Jak už zřejmě nyní chápete – loofiltery v Last Epoch se dají udělat velice jednoduché (jen si třeba zvýrazníte konkrétní věc) nebo velice komplexní (přidáte do nich 50 takovýchto pravidel). Pokud se budete pouštět do vytváření komplexnějších filterů, dejte pozor, ať si zbytečně neskryjete itemy, které chcete vidět.

V tomto ohledu můžete mrknout na video uvedené na začátku článku, kde je možné najít „základní“ lootfilter, který je možné (a nutné) upravovat pro konkrétní buildy, a ve kterém je již nastavené zobrazení základních věcí, které budou zajímat každého nehledě na classu a skrytí ostatních.

5 2 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments