Nová Mastery Warlock – co od něj očekávat?

Při vydání Last Epochu do verze 1.0 se můžeme těšit na spoustu novinek včetně dvou nových Mastery pro dvě oblíbené classy. V tomto článku se na první z nich, na Warlocka. Pojďme se tedy podívat, co od této specializace můžeme očekávat.

Warlock (Acolyte)

Warlock je Masterkou classy Acolyte, která se zaměřuje primárně na Curse a damage over time. Tématicky u Warlocka tedy uvidíte spoustu Ignite, Damned, Bleed pasivek a skillů. Největší „tahák“ Warlocka by měly být právě curse, které může aplikovat pomocí svých dovedností.

Chaos Bolts

Chaos Bolts je dovednost, která umožňuje vystřelit několik projektilů, jež způsobují AoE poškození. Tyto projektily mohou všechny hitnout jednoho nepřítele – dochází zde k tzv. „overlapu“ poškození.

Chaos Bolts – zdroj: youtube.com/@ActionRPG

Některé pasivky ve stromu tohoto skillu zahrnují možnost zvýšit poškození Chaos Bolts na základě chybějících HP, různé konverze Chaos Boltů do cold či physical damage, a také mohou přidat možnost spouštět další skilly, když hitnout nepřítele.

Ghostflame

Ghostflame je channeled skill, který má dost vysokou efektivitou přidané damage. Skill se zaměřuje na fire a necrotic damage over time. A ačkoliv jde o channeled skill, které nejsou nikdy nic moc extra – Ghostflame by mohl být výjimkou.

Ghostflame – zdroj: youtube.com/@ActionRPG

Dovednost můžeme totiž upravit tak, abychom se i při channelování mohli hýbat, a dokonce z něj půjde udělat tak trochu Righteous Fire z Path of Exile. Ghostflame můžeme také upravit na Bleed či z něj udělat buffovací skill pro naše miniony. Jedná se celkem o flexibilní dovednost, která nabízí různé cesty pro specializaci.

Soul Feast

Soul Feast prošla reworkem a nyní se nachází u Warlocka namísto Liche. Tento skill se oproti Lich variantě moc upřímně nezměnil. Nově však Soul Feast bude skvělým adeptem na generování Wardu pomocí pasivky Soul Seeker.

Soul Feast – zdroj: youtube.com/@ActionRPG

Soul Feast můžete využívat jako damagovací skill či podpůrný – můžete díky němu rozsévat curse či vybrané ailmenty z jednoho nepřítele na všechny okolní.

Profane Veil

Profane Veil je obranná dovednost, která dává 100% šanci na Dodge hitů. Dokud tenhle skill channelujete, jste prakticky proti hitům nesmrtelní – pořád ale můžete dostat poškození z DoT. Základní doba, po kterou může být Profane Veil aktivní je 2 vteřiny a má relativně dlouhý cooldown – to však můžeme trochu upravit pomocí pasivek.

Profane Veil – zdroj: youtube.com/@ActionRPG

Skill můžeme také předělat na fire a udělat z něj čistý movement skill se zvýšeným movement speedem. Následně můžeme snížit cooldown pomocí castění cursek díky pasivce Stream of Profanity a teoreticky z Profane Veil udělat solidní clearovací skill.

Chthonic Fissure

Chthonic Fissure je hlavní skill Warlocka, který vytváří na zemi trhlinu, která dává damage over time a vypouští Spirits, jež dávají Torment curse na nepřátele. Tato dovednost může být vylepšena tak, že bude mít šanci vypouštět místo Spirits skill Chaos Bolts. Můžeme také vzít pasivku, díky které z trhliny budou vylézat Volatile Zombie.

Profane Veil – zdroj: youtube.com/@ActionRPG

Chthonic Fissure můžeme dát také pasivky na zvýšení její damage, konverzi na Poison nebo Physical, případně s ni můžeme aplikovat novou curse Acid Skin. Tento skill poskytuje silný základ pro buildy zaměřené na DoT, ale nabízí také spoustu dalších různých možností, jak Warlocka hrát.


Každá z těchto dovedností nabízí Warlockům rozmanité možnosti pro tvorbu buildů, od přímého poškození, přes Damage over Time, až po složité kombinace s miniony a obrannými mechanismy. Warlock tedy představuje flexibilní Mastery s širokou škálou taktik a strategií.

5 1 vote
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments