Jak Last Epoch vyřeší trade?

Last Epoch je velmi očekávaným ARPG titulem, který v nedávné době spustil v rámci svého předběžného přístupu multiplayer. Bohužel bez možnosti obchodovat s hráči, což bylo pro spoustu lidí velké zklamání. Vývojáři naštěstí vyslyšeli fanouškovské volání a trade nakonec do hry přidají – a to velice zajímavým a inovativním způsobem!

Vyslyšení komunity

Pokud si dobře vzpomínáte, na konci minulého roku vývojáři z Eleventh Hour Games zmínili, že chystají změny v možnostech obchodování a darování předmětů ve hře Last Epoch. Na malou chvíli trade dokonce zavrhli úplně, ale to se naštěstí mění.

Studio je dlouhodobě známé tím, že pečlivě naslouchá své komunitě a snaží se reagovat na co nejvíce podnětů, a tak nyní přišli s návrhem, který potěší jak sběrače lootu, tak i nadšené obchodníky. 

Frakce

Na svých cestách napříč Eterrou se tak snad již brzy budeme moci setkat s různými frakcemi. Dle vyjádření studia se zdá, že takovýchto frakcí by mohlo být v budoucnu vícero, avšak nyní začnou se dvěmi.

Důležité je, že bude jen na vašem rozhodnutí, ke které z nich se přidáte, a z kterých výhod budete čerpat. Toto rozhodnutí vám pak umožní získat Reputaci pro růst vaší hodnosti v rámci dané frakce a Favor body, které můžete utrácet za jedinečné služby a odměny, které se postupně odemykají.

Snad již brzy se tedy dočkáme těchto dvou frakcí, které ovlivní, jestli budeme loot goblini, nebo zámožní obchodníci. Frakcemi jsou: The Merchants’ Guild a Circle of Fortune. Rozhodnutí, ke které z těchto frakcí se ve hře přidáte, bude důležité primárně z pohledu nabývání předmětů, neboť volba frakce určí způsob, jakým vaše postava bude moci získávat či vyměňovat předměty.

Dobrou zprávou je, že jednotlivé charaktery mohou mezi frakcemi kdykoli přepínat, každá postava však může v jeden čas zastupovat a získávat Reputaci a Favor pouze u jedné z těchto frakcí

Circle of Fortune cílí na kvantitu, kvalitu a“cílenost“ nalezeného lootu, zatímco Merchant’s Guild je zaměřený na obchod mezi hráči. V obou případech je však potřeba počítat s tím, že získané předměty je možné použít jen s určitým dosaženým rankem v dané frakci, do které toto vybavení spadá. 

Podrobnosti

  • Ve stejný moment můžete mít různé postavy v různých frakcích
  • Reputace frakce je sdílena v rámci celého účtu
  • Reputace frakce se resetuje každý Cycle (Last Epoch sezóna/liga)
  • Když Cycle skončí a postavy jsou přeneseny do trvalého non-Cycle prostředí, jejich postup frakce bude také přenesen

Rozdělení frakcí

CIRCLE OF FORTUNE 

Circle of Fortune je mystická frakce, která se spojila dohromady, aby nalezla štěstí za pomocí tajemného výzkumu a astrologie. Vstup do frakce Circle of Fortune vám zajistí výhody při hledání většího množství a lepších předmětů. Budete mít také možnost nakupovat tzv. „Prophecies with Favor“, které nakloní váš osud ku prospěchu a pomůže najít konkrétní vybavení, které hledáte.

Níže je uvedeno několik příkladů odměn, které můžete očekávat, když se rozhodnete pro frakci Circle of Fortune:

Na Ranku 2 se můžete těšit například na šanci, že vám pokus o předělání itemu na unikátku nesebere Rune of Ascendance, Rank 4 zvedne šanci na to, že itemy budou mít Exalted affixy a Rank 6 bude skvělý pro farmu unikátek s Legendary Potential.

MERCHANTS´ GUILD

Merchants‘ Guild je prosperující organizace, která věří v prosperitu pomocí obchodu. Vstup do této frakce vám umožní s rostoucí reputací obchodovat se stále lepšími předměty a poskytne vám přístup do Bazaaru, kde budete moci procházet a hledat předměty ostatních hráčů a přidávat k prodeji ty své. Obchodovat postupně budete moci se všemi typy předmětů až na výjimku craftících materiálů. 

Bazaar bude zároveň novou zónou pro obchodování v rámci frakce Merchants’ Guild, kde se budete moci setkávat s ostatními hráči a obchodovat. Hráči budou v různých stáncích hledat nabízené předměty, které budou moci nakupovat a prodávat za goldy s funkcí pokročilého vyhledávání, bez delaye a bez daně. Nemít daň je celkem rozumné, jelikož ve hře již teď existují solidní „gold-sinky“. Nehledě na to, že za nákup a prodej budete utrácet i Favor body.

Níže je uvedeno několik příkladů odměn, které můžete očekávat, když se rozhodnete pro frakci  Merchants’ Guild:

Rank 2 vám umožní kupovat a prodávat Set itemy, Rank 4 unikátky bez LP a zlevní Favor pro Setovky. Rank 6 poté umožní obchodovat s Exalted zbraněmi a přidá další sloty na obchodování.

Giftování itemů

Nejvíce hráče netěšilo rozhodnutí, že nebudou moci darovat itemy svým spoluhráčům. V současné verzi hry je to umožněno jen ve chvíli, kdy jsou oba hráči v partě a přitomni ve stejné lokaci, kde item dropne. To je dost nešťastné, protože pokud vám dropne super věc pro vašeho kamaráda, který je ale offline – máte smůlu, item mu nemůžete darovat.

Vývojáři se tedy nechali přemluvit a pochopili, že sdílení věcí s přáteli je důležité pro jejich dlouhodobé potěšení z Last Epoch, a proto i nadále přislíbilo podporu darování předmětů mezi přáteli a party play bez ohledu na volbu frakce. A co víc – plánují současný systém značně vylepšit!

Za tímto účelem EHG oznámilo dvě novinky: 

Item Gifting zůstane ve stejné podobě, v jaké jej máme ve verzi 0.9. Pokud tedy během boje padne předmět, který budete chtít věnovat svým spoluhráčům, ve hře zůstane možnost předmět libovolně přenechat. 

Novinkou pak bude nový typ itemu nazvaný Resonances, který umožní darování dropnutého předmětu hráči, se kterým hrajete pravidelně po delší čas, i když nebude přítomen ve chvíli, kdy daný předmět spadne.

Kdy se těchto změn dočkáme?

Tyto systémy frakcí nejsou bohužel zahrnuty do patche 0.9, ale studio přislíbilo jejich implementaci do dalších patchů chystaných v tomto roce. Resonances by pak mohly být přidány o něco dříve než frakce díky jejich menšímu rozsahu.

4.7 3 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments