Nejlepší řešení trade vs SSF dilema v ARPG?

Nejnadějnější ARPG poslední doby se blíží ke svému datu vydání a ukazuje nám detaily řešení obchodování ve hře. Dokáže Last Epoch vyřešit dilema volného obchodu vs cíleného SSF farmení provázející snad každou „diablovku“? Vypadá to, že ano!

Představení nejlepšího trade systému

Eleventh Hour Games, vývojáři hry Last Epoch, řeší otázku, jak dostat do hry solidní trade, již relativně dlouhou dobu. Hra je již nějakou chvíli v Early Access a vývojáři aktivně za celou dobu komunikovali s komunitou hráčů a sbírali od nich feedback.

YouTube player

Výsledkem snažení a komunikace s hráči je vytvoření systému, který na první pohled vypadá nejlépe ze všech akčních RPG. Kombinuje otevřené obchodování prakticky s čímkoliv ve hře (které nám tak moc chybí v Diablu!) se systémem, který je velice přívětivý k hráčům, kteří si rádi „farmí“ věci sami a obchodování moc nemusí.

Frakce jsou skvělým řešením

O plánovaném systému frakcí jsme informovali již v březnu minulého roku v článku Jak Last Epoch vyřeší trade? No a v principu se toho moc nezměnilo – systém se jen značně vyladil do své víceméně finální podoby.

Jak to vše bude fungovat?

Na tomto systému je asi nejlepší, že je vlastně velice jednoduchý – až si člověk říká: „proč to něudělal někdo už dříve?“ Pojďme ale na praktický příklad. Hned po startu hry si vyberete jednu ze dvou frakcí – Circle of Fortune nebo Merchant’s Guild.

Postupné vylepšování reputace

V případě, že si vyberete Merchant’s Guild, vydáte se cestou obchodníka a budete moci nakupovat a prodávat věci na Bazaaru. Ze začátku, než si s Merchant’s Guildou vytvoříte dobré vztahy a naberete reputaci, můžete obchodovat jen se základními věcmi.

Plněním questů ve hře, porážením monster a uskutečňováním obchodů si budete tuto reputaci zvyšovat a nabírat levely u Guildy. Každý level vám poté otevře možnost obchodovat s dalšími, „raritnějšími“, věcmi.

Pro Circle of Fortune platí prakticky to stejné – až na to, že místo další reputace za obchodování, ji budete získávat za plnění takzvaných proroctví. Odměnou za levely vám poté budou další možností získávat jednoduššeji a cíleně lepší vybavení.

Možnost změny a omezení

Tento systém má ale i svá omezení – bez nich by to totiž nemohlo fungovat. Základním omezením je, že když pracujete pro jednu z frakcí, budou vám dropovat itemy s požadavkem určitého levelu dané frakce.

To zamezí určitému zneužití – když budete pracovat pro Circle of Fortune, nemůžete si jednoduše změnit frakci a dokoupit si zbytek gearu – protože na to nebudete mít potřebný level u Guildy.

Měnit však frakce můžete a to i na jedné postavě! Levely, které získáte, jsou zároveň pro celý váš účet v rámci dané sezóny (cyklu, jak sezóny EHG nazývá).

Požadavek na level frakce taktéž znamená, že i kdybyste změnili časem frakci z Circle of Fortune na Merchant’s Guild – item, který jste dropli s CoF nebudete moci na Bazaaru prodat.

Změna ale nebude tak jednoduchá

Možnost změnit frakci je sice skvělá, ale nebude to tak jednoduché. Pokud například vylevelíte CoF na level 4, budete mít celý gear potřebující levely u Circle of Fortune, ale rozhodnote se změnit na Merchant’s Guild pro obchodování… máte problém.

Jelikož už v takovém případě nejste členi Circle of Fortune (i když u nich máte levely), nebudete moci používat itemy s požadavkem Circle of Fortune. Prakticky to znamená, že změnou frakce budete často měnit celý gear.

5 3 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments